[]

neler cevap verilir bu soruya?

do we use the internet in a right way or in a bad way?
 
We're human. We do both.


  • taktikmaktikyokbambambam  (18.04.18 09:47:06) 
right ve wrong ne ki arkadaşım diye sorgulanabilir. Bir şeyi eğlence için mi, öğrenmek için mi kullanınca right oluyor? Bir fayda aldığımızda mı right oluyor gibi tartışılabilir.

Right'ı veya wrong'u kendinizce anlamlandırarak iki tarafı da tartışabilirsiniz. (balanced argument)
Right'ı veya wrong'u kendinizce anlamlandırarak birini seçerek tartışabilirsiniz.

- research purposes
- quick access to information/ being better informed about our options
- pretty much no excuse to say "i don't know" anymore
- education access: Khan Academy, coursera,other online platforms

- keeping kids busy with online videos
- cyberbullying
- social media addiction

falan filan.
  • sopiro  (18.04.18 10:41:52) 
Aksine bazı bağlamlarda herhangi bir taraf belirtmemeniz bir penalty'e sebep olabilir, yani "lazım" demek yanıltıcı olabilir.

Önemli olan hangi fikri seçerseniz seçin iyi savunabilmeniz, dürüstlüğe veya doğruluğa değil, tartışma becerisine bakar bu sorular. Yapılması gereken odur yani.
  • sopiro  (18.04.18 11:31:50) 
bu soruya bir kompozisyon cevap yazilir. hos bir soru, begendim


  • tomcruise  (18.04.18 11:32:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.