Uzaktan Yüksek Lisans Bitirme Projesi

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay sürem var, çok yayın okudum ama yazılı bir şey yok.
Çok fazla kaynak da yok, kaynağa bakmadan konu seçtim, pişmanım. Hocaya outline'a bile gönderemedim.

Benim merak ettiğim şu, tezlerden ya da dergipark'taki yayınlardan motamot alıntı yapabiliyor muyuz? Hocanın gönderdiği örnekte çoğu paragraf sonunda kaynak var. Bunu bu adam oradan yararlanıp kendi mi yazmış yoksa motamot alıntı mı anlayamadım bir türlü.
İki duruma göre de ayrı bir strateji uygulayacağım tabii.

Turniten'le yüzde otuzdan fazla benzerlik intihal olarak değerlendiriliyormuş. Bir yol rica ediyorum daha önce yapanlardan. Askerlik tecili için girmiş olsam da bitirmek istiyorum.

Konu bankalarda hedef baskısı. Konuyla ilgili kaynak ya da outline önerilerine de açığım.
Teşekkürler.

mota mot alıntı 40 kelimeden fazla olursa blok alıntı olarak göstermek zorundasın, 40 kelimeden azsa tırnak işareti içerisinde vermek zorundasın.

bir de özetlemek gibi bir olay var, bunun türkçesi ne olarak geçiyor bilmiyorum. adamın makalesini okuyorsun, dediği şeyi kendi cümlelerinle ifade ediyorsun. bu akademide daha çok tercih edilir mota mot alıntıya göre.

sana tavsiyem; ilk önce outline çıkar, başlıklar ve alt başlıklar hakkında düşün. sonra o başlıkların altını doldurmaya başla. kaynak konusunda çok sıkıntı yaşıyorsan sektörden insanlarla yarı yapılandırılmış nitel görüşme yapabilirsin ama her ihtimalde literatür kısmını doldurman gerekecektir. kolay gelsin.
  • marla is in my head  (18.04.18 12:07:01)