Hayat size neler öğretti ve çıkarımlarınız

Benim öğrendiğim en önemli şey:

hayatta her zaman iniş çıkışlar oluyor, hiçbir zaman her şey süper gitmiyor. aksini görmedim duymadım bilmiyorum.. hemen pes etmemek gerekiyor aksi bir durumda yani..

siz de kendi bildiklerinizi paylaşın hepimiz faydalanalım..

"Eger birini seviyorsan, sevdigini belli etme. Karsi taraf kosarak uzaklasiyor. Umursamaz görün."

  • chitosan  (17.04.18 17:28:21)
Hiçbir şey ya da hiç kimse için üzülmeye değmez. En önemli olan şey kendimiziz. İş de geçer, stres de.. İnsanlar da gelir geçer. Yolumuza bakmak, enseyi karartmamak lazım.

  • lcha  (17.04.18 17:30:23)
lcha +1
hayattan öğrendim, hayat bana zor yolla öğretti gibi düşünmüyorum ama söylediği şeye katılıyorum. milyorlarca stres faktörünün olduğu bu dünyada başka türlü sağlıklı yaşamanın imkanı yok.

  • Bruce  (17.04.18 17:38:11)
COk sey ogrenmdim hangi birini yazayim.

Ilk aklima gelenler:
Asla hayatinla ilgili kararlari baskasina bagli verme, tamamen kendini, kendi sartlarini ve cikarlarini dusunerek kendin odakli karar ver.

Nefes alan hic kimse %100 guvenilir degildir.

Herkes her seyi bir bildigi var da yapiyor degil, insanlarin onemli bir kismi "gercekten" salak.

Evde fazla oturmak zaman kaybidir.

Samimiyet ve dobralik her zaman ise yaramaz, politika onemli.

BIr de gercekci olmak lazim.
  • stavro  (17.04.18 17:39:19)
ikili ilişkide her zaman baskın olan kazanıyor,
iş hayatında her zaman baskın olan kazanıyor,
arkadaş ortamında her zaman baskın olan kazanıyor
varyasyonları arttırılabilir.

++

Kimse tam olarak güvenilir değildir.
  • alaimisema  (17.04.18 17:40:29 ~ 17:41:39)
Fedakar biri ol, ama asla aptal olma.

Hayatta en değerli şey ne para ne de zamandır. En değerli şey insanın kendisidir.

Gerçekten de kimse vazgeçilmez değildir.

Hayatta hiçbir şey durağan değildir. Her şey değişir.
  • principlei  (17.04.18 17:42:28)
en doğru zamanı bekleme öyle birşey yok. hazır olduğunu hissettiğinde harekete geç.

  • orpheus  (17.04.18 17:48:15)
4s kuralının gerçek olduğunu öğretti.

  • biravekahve  (17.04.18 18:13:52)
Ben asla şöyle şöyle yapmam/yapan biriyle olmam/arkadaşlık etmem vb. büyük konuşmalar yapmamayı öğrendim. Genellersek, hiçbir şey için büyük konuşmamak lazım.

  • yanginmerdiveni  (17.04.18 18:33:59)
Aile dışında kime fazla anlam yükleyip haddinden fazla değer verirsen o kişinin de seni o derecede umursamayacağını öğretti.

  • ms brownstone  (17.04.18 19:08:52)
Hemen hemen hepsini benden önce arkadaşlar yazmış. Benim de bu aralar öğrendiğim şeyler:

Her çantanda 5-10 lira kadar para bulundur çünkü sen balık hafızalısın ve cüzdanıni evde unuttuğun için her seferinde 6 km yol yürüyorsun.

Para ile market fişini dokularında ayırt etme yetin yok biliyorum, en azından çöpe atmadan önce bak ve gör.

Yalnız insan güçlü insandır.
  • Amaranta ursula  (17.04.18 20:36:02 ~ 21:07:57)
şunu yapma, kendine yet, böylesi kötü olur tarzı yaklaşımlardan uzak durmayı.

evet, bunları yaptığınızda çok üzülebiliyorsunuz. fakat bunlar da hayata hayat katmanın bir aracı. sosyal ilişkiler insanı çok daha mutlu ediyor. beni de bu tür nedenlerden dolayı üzdüler ama kendimi açtığımda çok daha mutlu bir insan oluyorum. tabii ki toksik olmayan, iyi niyetleri insanları bulmak için çabalamak gerekiyor. hayatına kalıcı bir şekilde insan katmak kolay değil.
  • mewthree  (17.04.18 20:36:57 ~ 20:38:07)
arkadaşlıklar evlenince bitiyor. erkekler 2 bölüme ayrılıyor. sıkıntı yaşamamak için eşinin lafından çıkmayanlar ve arkadaşlıklarını devam ettirenler bunu net olarak öğrendim.

  • mikahakkinen  (17.04.18 20:40:53)
1. kimseye yardım etme. biraz sert oldu ama kendi için çabalamayan birine yardım etmemek anlamında söyledim. ve senden yardım istemeyen kimseye yardım etme. dertlerinden kurtulup palazlandıkları zaman, ben mi istedim diyorlar.
2. kimseye bişey anlatma; kendi dertlerinle ilgili +1
3. başarılı olmayan innsanlarla arkadaş olma. başarıyı not ortalaması anlamında söylemedim.
  • durgunfoton  (17.04.18 20:43:08)
Birine yardımda bulunuyorsan o kişinin daha sonra sana -bu hareketine teşekkür edercesine- iyi davranacağı beklentisine girmiyorum.

Hiçbir senaryoya gerçekleşmeden inanmıyorum.

En sıkı arkadaşlıkların dahi zaman içinde kişilerin ve koşulların değişmesiyle çözülebileceğini biliyorum.

İnsanın kendini özel hissetmek için yapabileceklerinde sınırtanımadığını biliyorum.

İnsanların gözlemlenmedikleri ve değerlendirilmedikleri yerde başkalarına çok kaba davranabildiğini biliyorum

Bazı insanların asla hata yapmadıklarına inandıklarını öğrendim.

Kadın erkek ilişkisindeki birçok sorunun iletişim tarzlarındaki farklılıklarla açıklanabileceğini öğrendim. Kadın dolaylı, erkek dolaysız iletişim kuruyor (genelde)

Büyük konuşmamak lazım, bunu öğrendim.

Kimse üzülmeyi ve aşağılanmayı haketmiyor. Kelimelerime dikkat etmem gerektiğini öğrendim. Hoş, bir insana hiç kötü söz söylemeden onda yara açabiliyorsun.

Samimi sıcak davranışın birçok zaman olgun olmama olarak değerlendirildiğini öğrendim.

Bu böyle gider, işgal etmeyeyim.
  • EasyTiger  (17.04.18 20:47:16)
  • for day to break  (17.04.18 20:52:01)
hayat gercekten var mi? ben bunu hala kabullenebilmis degilim.

insani iliskilere gelince, ben cogu kez aptala yatarim. cok faydasini gordum. karsimdaki benim aptal oldugumu dusnunce, nasil olsa anlamayaz dusuncesiyle dusunce ve duygularinin buyuk cogunlugunu aciklar, ben de dinlerim. anlarim ama caktirmam. daha sonra bu kisinin gercek karakter ve kisiligini tahlil ederim. zamanimi gecirmeye deger birsi ise, zaman harcar ve acilirim, degilse bir daha gorusmem.

ikinci sey, arkadasiniza baska insanlar ogrense bile sarsilmayacaginiz bir sir verin ve ona bunun sir oldugunu soyleyin. karakteri saglam insanlari boylece ayirt edebilir, onlara guvenip guvenmeyeceginizi belirleyebilirsiniz. ben yapiyorum, sasmadi bugune kadar. sasarsa baska bir seytanlik bulurum.

tutkunu bul. onun icin calis. gece gunduz ve aci cekerek. insanlar sevdigi isi kesfedince sanki kendilerini calismaya zorlamaya gerek kalmadan siki bir calismaya dogal olarak gireceklerini sanirlar genelde. bu yanlistir. calismak aci vermeli. aci seni gelistirir.

sanal ortamda tanistigin hickimseye guvenme. reel hayat icin minimum 6 ay vakit gecidikten sonra yukarida belirtmis oldugum taktigi uygularim.

simdilik bu kadar yazdim
  • tomcruise  (17.04.18 21:09:37)
Aklın yolu bir değil

  • sadegazoz  (17.04.18 21:12:46)
çok bir yaşamışlığım yok ama bu aralar öğrendiğim bir şey, senin derdinden büyük bir dert her zaman vardır, bunun farkına varmalı insan. seni insanlara muhtaç eden bir hastalığın yoksa şükretmek için sebebin maksimum noktasında.

  • fyodor fyodorovic  (17.04.18 21:25:53)
Kimseye güvenme.
Cesur ol.
Hayallerinin peşinden koş.
Asla pes etme.
Ve eğer istersen ve çalışırsan her şeyi yapabilirsin.
  • lady andromeda  (17.04.18 23:15:01)
Vicdanina uy, gerekirse zihninin bin dereden su getirerek kurguladigi sinsi planlari deş, hatta bundan dolayi egon zarar gorsun, ama kalbinin en derinindeki ic sesin, icindeki yargicin ne diyorsa onu dinle.

  • finsidigi  (18.04.18 00:15:59)
bazen ne yaparsan yap, olmuyor.

  • runagain  (18.04.18 01:48:54)