Bu tip kazalar ne zaman biter?

www.milliyet.com.tr

Yahu bu tarz kacıncı kaza?Biz neden böyleyiz ? Emniyet şeridinde veya yol kenarında duran araba ve ona son hızla çarpan başka bir araç. Kaza olur, arıza olur,hasta olur, çekersin kenara yani. Arkadan gelip çarpmanın olayı ne?Senin o şeritte ne işin var? Bu kenardan gidenlere caydırıcı cezalar gelirse çözüm olur mu sizce? Vallahi durmaya korkuyorum kenarda artık.

emniyet seridinde gitmeye 90 tl ceza kesersen olur tabi.

3500 tl yap cezayi, sus diye koydugun kameralardan da izleyip yolla adreslere cezalari bak bakayim bi daha gecen oluyor mu?
  • brkylmz  (17.04.18 16:14:11)
Guya acikgozlu, seridinde gidenler gerizekali bi bunlar akilli.

Neyse kamyoncu cekmis kenara ama uyari ucgenini koymus mu? Reflektorlu yelegini giymis mi? Dortluleri yakmis mi? En onemlisi arabadan belli mesafe uzaga konulmasi gereken uyari ucgeni. Mal motosiklet surucusunun onune bakmak o zaman aklina gelirdi belki.
  • kuehles blondes  (17.04.18 16:16:43)
29 yasinda olmus gencecik cocuk, mal olmus, acikgoz olmus. son hizla gittigi nerde yaziyor onu da goremedim.

dev bir santiye olmus buyuk sehirde kamyonlarin gece gunduz kum, civi, vida cart curt doke doke gezmesine takilmayin, motosikletin emniyetten gitmesine takilin.
  • jimicik  (17.04.18 16:38:00)
Kedi gozu kesin yoktur da kedi gozu falan meselesi degil bu. Adam makas atiyor, cat diye giriyor saga mesela. Kedi gozu koysan ne koymasan ne.

  • stavro  (17.04.18 16:58:54)
türkiyede trafik aklı diye bir şey yok. insanlar 5 sn kazanmak için hayatını riske atıyor veya bizlerin hayatını riske atıyor. çok ağır cezalar, sıkı denetim ve güzel yollar ile düzelir. ama tr de bunlar olmaz. bunlara erişmek icin avrupa veya amerikaya göçmek gerekir bence.

  • tukenmez adam  (17.04.18 20:01:31)