147 kilo olmak

147 kilo olsaydınız ne yapardınız?

profesyonel yardım almaya çalışırdım.

  • marla is in my head  (16.04.18 00:11:28)
Tüp mide ameliyatı

  • ırene adler  (16.04.18 00:14:16)
Önce bu zamana kadar aklim nerdeydi diye hayıflanir sonra spor+diyete başlardım.

  • Amaranta ursula  (16.04.18 00:14:36)
Şu an olduğu gibi çoğu zaman TLC'deki Ağır Yaşamlar programını izliyorum. Adamlar 300 kilodan 80 kiloya düşüyorlar. Özetle adımlar şunlar:

Doktor önce dağlık taraması yapıyor. Ardından bir diyet listesi veriyor ve şu kadar kiloyu vermen lazım diyor. Bunu söylemesindeki esas amaç çaba gösterip başarabilecek psikolojiyi sağlayabilmeleri.

Ardından bazen ikinci bir hedef veriliyor. Diyete uyarak ve spor yaparak bu hedef de başarılıyor. Ardından bunlar aşırı kilolu olduğundan mide ameliyatı oluyorlar. Daha sonra deri ameliyatı. Tabi 147 kilo insan için bunlar şart değildir.

Bunları başarmak için önce kişisel irade gerekiyor. Bununla birlikte gereken diğer şey ise size destek verecek birisi. Daha iyi yol alınabiliyor.
  • havadakarada  (16.04.18 00:25:10)
Diyet yapmak zo degil, karar vermek zordur. Yarin sabah gitmek icin doktordan randevu alirdim. Ama yarin olmali. Sali degil.

  • ykyt  (16.04.18 00:47:38)
wassaptan kızlara kedili smaylili mesajlar atardım sonra istenen etki gelmediğinden, türk kızları niye böyle diye duyuru açardım.

şaka şaka lazer yazıcı satın alırım.
  • biravekahve  (16.04.18 00:56:45 ~ 01:00:09)
1) önce zayıflama karar verir ve irademi buna göre şartlarım
2) sonra da tüccar spor salonlarına değil emin ellere kendimi teslim eder, sözlerinden çıkmam www.bobgym.com

  • Fayfa  (16.04.18 01:02:51)
eksiduyurudan akil almazdim. zira internet kotu bir yer ve insanlar hic gormeyecegi insanlara acimasiz yorumlar yapmaktan cekinmiyor.

147 kg (boyun da onemi olmakla birlikte) ciddi bir agirlik. sadece dis gorunus de degil konu.

instagramda kilo verenleri goruyorum ben mesela. asiri motive edici. gaza gelmek istiyorsan (yani kendinden bahsediyorsan) onlara bak derim. kayla itsines diye asiri tas vucutlu bir trainer hatun var mesela. o arada paylasiyor. son bi tane paylasti gecen. alkisladim oturdugum yerden kadini. acin bakin pls.
  • supergirl  (16.04.18 01:12:28 ~ 01:15:05)
Lazer yazıcı emerdim. Veya nowzaradan reyize emdirirdim (yazıcıyı)

  • Tears of Devil  (16.04.18 01:26:01)
önce güvenilir bir kaç hekime gider tüm değerlerime baktırırdım.
her şey yolundaysa diyetisyene gider çok az kalorili bir diyet listesi hazırlatırdım.
sonra akıllı telime kalori hesaplayıcı indirir o diyet listesine uyardım
sonra aç karnına yürüyüş yapardım
sonra neden çok yediğmi anlamak için terapiste giderdim
sonra bununla ilgili kitaplar okurdum
sonra etrafımda zayıflamak isteyen insanlarla iletişime geçer neler yaptıklarını öğrenirdim
sonra kendime ufak hedefler koyar o hedefe varmaya çabalardım
  • for day to break  (16.04.18 01:38:08)
230 cm olsaydım kafama takmazdım. 170 cm olsaydım spora başlardım.

mesela elimde lazer yazıcı ile her gün 1 saat gezerdim.
  • false pretension  (16.04.18 02:16:07 ~ 02:16:51)
2 ay önce 155tim, şu an 142'ye indim ve inmeye devam ediyorum. Boyum 189.

Kilolu olmadığım bir vakti hatırlamıyorum ama şu ana kadar bir şekilde sağlıklı geldim. Artık şansımı daha fazla zorlamamam gerektiğini bildiğimden daha ciddi gidiyorum.
  • cleric  (16.04.18 10:06:21)