ölüp gideceğiz zaten bu hırs niye?

Kaptan bir tanıdıgım vardı, tanıdık dediysem amcam yaşında, dünyayı gezmiş, her şeyi yapmış, felaket para kazanmış.

Alzheimer oldu önce. Bakım evine yatırdılar. Bir seneye kalmaz rahmetli oldu.

Neye kasıyoruz oğlum-kızım biz? 2 metrekare yer sonumuz.

Pişman olmamak için. "Yapmadım ve öldüm" yerine "yaptım ve öldüm" demek daha güzel. Hayat evrendeki en nadir şey. Böyle bir şeye sahip olmuşken neden keşfetmeyelim ki?

  • dissendium  (16.04.18 00:21:09)
derler ya, ölene kadar yaşayacaksın.
tüm olay ölene kadar zaten.

  • herhaltibiliyoring  (16.04.18 00:32:40)
güzel bi hayat için ölmeden önce ölmek lazım, asıl doyum veren hayat o zaman başlıyor.(dini yorum değildir, ego ve benlik açısından bakınız.)

  • zebragibi  (16.04.18 00:34:37)
Ee ne yapsaydi adam ? Dunyayi gezmis para kazanmis ne guzel işte. Ölene kadar dolu dolu yaşamış. Hayatı kaçırıp ömür boyu hırstan beslenmek başka, ölecegin zamana kadar en iyi sekilde yasamaya calismak baska şeyler.

  • aquarium  (16.04.18 01:00:32)
olup gidicez ondan. bir hayat var tecrube etmek istiyoruz biseyleri olup gitmeden once.

  • robokot  (16.04.18 01:02:41)
KASMIYORUZ!

  • yuvarlanantencereninkapagi  (16.04.18 01:03:58)
godot'ya ulaşmak için.

  • for day to break  (16.04.18 01:29:25 ~ 02:08:02)
bahsettiğin pek anlatmak istediğin şeyle uyuşmuyor ama anladığım şekilde cevap vermek gerekirse;

hiç ölmeyeceğini düşünüyor, mezara götüreceğini zannediyor.
  • blue eyes white dragon  (16.04.18 02:10:25)
Gazetelerde olumsuzluk bulundu, fakirler şokta yazisini gormek istemiyorum

  • eksimeksi  (16.04.18 03:23:55)
ya birader sen troll müsün yoksa çocukken ağır hastalık falan mı geçirdin? ciddi ciddi soruyo musun bunu? bi tane hayatımız olduğu ve alzheimer olana kadar belki önümüzde 30-40 sene olduğu için "kasıyo" olabilir miyiz? öleceğiz diye hiçbir şey yapmayalım mı, yorganın altına saklanıp ağlamamız mı gerekiyor?

  • der meister  (16.04.18 03:25:55)
bu sorunun cevabı şimdi ölelim o zaman a gider. sahip olduğumuz tek değerli şey hayatımız ve kalan süremizi güzelleştirmeye istediğimiz şeyleri yapmaya çalışıyoruz. istediğimiz şeylerin bir amacı olması gerekmiyor.

"hayatın bir değeri yoktur ama ondan başka bir şeyimiz de yoktur."
  • tukenmez adam  (16.04.18 05:07:20)
20 sene 30 sene diye net rakam veremem ama aramızdan bazılarının ölümsüzlüğü görebileceğini düşünüyorum. O zaman ölüme yüklediğimiz bu aptal arabesk edebiyatı kademe kademe bırakacağız.

  • cleric  (16.04.18 12:46:41)