Çiçekten/Ağaçtan Anlayanlara Sorular

Merhaba sevgili duyurunun çiçeksever bünyeleri,

Bizim apartmanın küçük bi' bahçesi var ve ben ufaktan çiçek/ağaç yetiştiriciliğine başlamak istiyorum. Bayağı hevesliyim ama daha yolun o kadar başındayım ki herkesin bildiği çiçek/ağaçlar dışında hiçbirinin adını bile bilmiyorum.

Aşağıdakilerden herkes bildiğini söyler mi lütfen? Ve de mümkünse bunları anlamamı sağlayacak bi' kaynak bi' şey. Çünkü ben bulamadım. :')

1- (git: hizliresim.com)

2- (git: hizliresim.com)

3- (git: hizliresim.com)

4- (git: hizliresim.com)

5- (git: hizliresim.com)

6- (git: hizliresim.com )

Bunlar zararlı ot mudur, kesebilir miyim; çılgın gibi doldurmuşlar bahçeyi?

7- (git: hizliresim.com)

8- (git: hizliresim.com)

9- (git: hizliresim.com)

P.S.: Bi' de bu dönem İstanbul'da bahçeye ne ekilir dostlar?

2 incir sanki.
3 benim gözümde zararlı ot. hiçbir faydası yok. sök gitsin.
8 çilek olabilir.
  • sutlu nescafe  (15.04.18 15:38:27)
Fotograflar pek net degil de tür tanimlamasi yapacak kısımları yok ama cins ve familya isimleri olarak:

2 ebegumeci
4 allium
5 esek marulu
7 ve 8 yavşan
9 ballıbaba
  • beetlejuice  (15.04.18 16:52:07)
2 incir dğil hatmiçiçrği.

diğerleri de bahçe otları işte. geneli yayılıcı bitki cinsleri. zararlı ot diye bir şey yoktur eğer bir üretim yapmıyorsanız.
  • gameofannen  (15.04.18 16:52:24)