Light kola bağımlılığı

5 sene önce sigarayı bıraktım; 100 kg.a yaklaştım; daha sonra düzenli spora başladım ki hala devam ediyorum; gayet formda ve fit bir vücuda ulaştım. Hayatımdan basit şeker ve gereksiz besinleri çıkardım. Arada nargile keyfi yapıyordum onu da bıraktım. Bu kadar şeyi boşlayınca light cola'ya dadandım. 2 senedir düzenli olarak günde 1-2 lt. arası light kola içiyorum.O kadar bağımlı olduğum şeyi bırakınca bir boşluk oluşuyor ; bunu da kolayla doldurdum. Baya baya amele gibi düzenli kola içiyorum. Öğle yemeği akşam yemeği spor çıkışı dizi film izlerken yanıma hep bi kola tenekesi ya da şişesi oluyor.Cumartesi alkolünü saymazsak tek kötü alışkanlığım bu kola namussuzu kaldı. Kolanın yerine replace edebileceğim daha az zararlı kalorisiz birşey var mı:(

Light kola > Zero kola > aromalı maden suyu > sade maden suyu > su

adım adım düşür abi
  • güneyli çocuk  (13.04.18 22:52:03 ~ 22:52:19)
her şeyin fazlası zarar bence. tavsiyem kendinize taze sıkılmış meyve sularına yönelmeniz. bir süre sonra zaten amaan ne uğraşacağım ya deyip minimuma indirirsiniz. bu arada benim 5 yıl boyunca düzenli bir şekilde kola içen bir arkadaşım sıfırdan dişlerini yaptırmak zorunda kaldı geçtiğimiz sene. acilen bırakmanızı tavsiye ediyorum.

edit: kendiniz sıkın aman dışardan almayın.
  • golgi aygıtı  (13.04.18 22:53:55 ~ 14.04.18 16:25:13)
meyve suyu cok sekerli olur. bence sade soda veya bitkisel cay gibi seylere abanin.

  • hot potato  (13.04.18 23:10:53)
maden suyu koydum ben yerine. arada disarda kacamaklar oluyor ama eve sokmuyorum. maden suyu candir.

  • cooperr  (14.04.18 07:06:14)
maden suyu beypazarı olsun, bol asidik kolayı aratmaz gibi.

  • rich folks hoax  (14.04.18 13:27:29)