Köpeğimi nasıl eğitebilirim

Merhaba. Sharpei cinsi bi köpeğim var ve kapı çalınca kapıyı açtığımda hemen gelen kişinin üzerine zıplıyo, ayaklarının etrafında dönüyor. İnsanlar da korkuyor haklı olarak. Bu durum için ne yapabilirim, öneriniz var mo acaba?

Bir gazeteyi rulo yap, istemediğin bir hareket yaptığında burnuna vur, kaşlarını çat ve komut verir gibi vurgulu HAYIR de. Zaman içinde o hareketi yapmasını istemediğini öğrenecektir.
Not, Vur dedim gerçi ama, şiddet yok. Nazikçe.

  • oguz altun  (13.04.18 15:06:35)
Çok fazla tepki vererek ve fazla kelime kullanarak kafasını karıştırma, sert bir tepki ve kaş çatması ile "HAYIR" demen yeterli.

Bu hayır kelimesinin istenmeyen bir şey yapıldığında kullanıldığını öğrenmeli.

Yani köpek istemediğiniz bir şey yaptığında "Dur kızım, yapma kızım, sakin ol, bekle, otur, yapma dedim" gibi bir sürü kelime kullanmayın.

Tek bir kelime ve sert bir ton ile "hayır", öğrenene kadar devam. Yanlız ses tonunuz ve surat ifadeniz öyle olmalı ki sizden korkmalı ve çekinmeli.
  • John Bloor  (13.04.18 17:04:00)
1- para verip eğite bilirsin
2- hayır ve gel buraya sözcüklerini aşılayabilirsin
3- youtu.be (how to train your dog to not jump on people) bir sürü video var ingilizce biliyorsan kaçırma
kendi yorumum üzüldüm la şimdi böyle kuyruğu da sürekli sallıyorsa yazık olmuş hayvancığa kedi köpeği sürekli kucağa alma eğleminde olduğum için
  • Kozmik_Rakun  (13.04.18 17:41:52)