Buca dünyanın en kötü yeri olabilir mi?

Dertliyim. Öğrencilerin yoğun olduğu bir mahalledeyim, hayat kalitem o kadar düştü ki anlatamam. Yurtdışında bile en ücra, anlamsız köylerde kasabalarda yaşadım; bu kadar çirkin bir yer görmedim.

> haftanın 5 günü sular kesiliyor
> gece 12'de bile trafik oluyor
> inşaat, gürültü, pislik, çamur
> modifiyeli arabalardan 1 milyon desibel müzik sesleri
> dört yanımı saran komşuların sabaha kadar konuşması, bağırması, kudurması, uyutmaması
> her yerde tuhaf tipler
> günde 3 kez yokuş inip çıkmak zorunda olmam
> sokaklar, caddeler, binaların inanılmaz sevimsizliği

Arada arkadaşlarıma Göztepe'ye Karşıkaya'ya gidiyorum resmen ülke değiştirmiş gibi oluyorum. İnsanların tipi güzel, sokaklar, otobüsler mis gibi, güneş bile daha güzel parlıyor.

Okuldan dolayı seneye de kalmak zorundayım. Çok sıkıldım buradan.

olabilir. Buca izmir'in cehennemi. Levanten köşklerini bırakın gerisini komple yakın.

  • denef  (12.04.18 19:03:38)
tasin

  • pgup  (12.04.18 19:06:58)
buca koop daha iyi diye biliyorum, merkezine göre. taşınsanız olmuyor mu :D buca, garabet bi yer.

  • nice tnetennba  (12.04.18 19:40:09)
sırf bu yüzden 1 saat yola rağmen nergiz tarafında kiralık daire tuttuk. sanırım kuruçeşme tarafındasın, adatepe tarafı daha iyi gibi. ben kozağaçta oturuyordum, öğrenci yoktu pek, kısmen rahattı. bence en büyük sorun kaldırımın olmaması. kaldırım diye bir olgu yok ilçede.

konak taraflarına taşınabilirsin bence. zaten buca'da kira fiyatları inanılmaz yüksek.
  • biravekahve  (12.04.18 19:46:14 ~ 19:51:11)
buca türkiyenin küçük bir örneği gibi. her türden insan var.

  • false pretension  (12.04.18 19:48:19)
biraz da öğrenci olduğun şehir diyedir. ben de aynı şekilde kıbrıs'ta bir sene kalmıştım öğrenci olarak. bir sene zor dayandım, yarı açık cezaevi gibiydi:) orda su yerine yağlı, ne idüğü belirsiz bir şey akıyordu musluktan. zaten bir senen kalmış, diğer semtlere giderek zaman geçirmeye çalış.

  • nothing in my way  (12.04.18 20:06:03)
32 yıldır bu çileyi çekiyorum. Bizim komşular yine nispeten iyi de kalanları hakkında dediklerin doğru.
Muhtarlık binasının önüne torbacılar musallat olmuştu. Kaç kere videoya çektik polislere gönderdik. Bizim bahçede satıyorlardı hatta bazen.
Muhtara söyledik o da tamam falan dedi salladı.
Torbacı ama her keseye uygun mal satıyor görüyorduk biz. 2 3 lira verip bir çekim bali alanlar vardı sen düşün :)
Geçen ay polis alayını hapse atmış. Şaşırdık tabi. Dediğim mevzu 1 yıl sürdü.
Aynı muhtar tüm mahalleyi fetöcülerden 15 20 günde temizlemiş bu arada (tesadüfen birisine anlatırken duydum) :)
  • ismira007  (13.04.18 06:12:31)
Bu arada madem öğrenci ve misafirsin bir ihtiyacın olursa yazarsın bana. En kötü "abi gel bi çay ısmarla sıkıldım" dersin oturur konuşuruz ;)

  • ismira007  (13.04.18 06:14:34)