Ermeni Soykirimi - Ozur Dileme/Affetme - Materyal

Merhaba, genel olarak "ozur dileme" ve "affetme" kavramlari uzerine tartistigimiz bir derste, Ermeni Soykirimi'ni ele alacagim. Arjantin'den Guney Afrika'ya, Japonya'dan Polonya'ya bircok ozur ornegi var ama malum, ben bir anomaliyi sectim.

Turkiye'nin resmi tutumu, Bilgi Universitesi akademisyenlerinin ozur kampanyasi, Ermeni toplumunun "affetmeye" bakis acisi vs. gibi noktalara deginmeyi dusunuyorum sunumumda. Marc Nichanian'in Edebiyat ve Felaket'i disinda birincil veya ikincil kaynak onerileriniz varsa lutfen belirtiniz.

www.uidergisi.com.tr

en azından kaynakçası size yol gösterebilir.
  • halanne  (12.04.18 12:39:04)
Merhaba. Vaktiyle soyle bir sey okumustum: www.ponarseurasia.org

Burada kampanya sonrasinda her iki taraftan da tutumlara yonelik ozetler var. Eger vaktiniz varsa aksam daha iyi bakip cevap verebilirim size. Kolayliklar diliyorum.
  • lamira  (12.04.18 12:47:39)
Taner Akçam'ın şu iki yazısını bulabildim şimdilik ama konu üzerine bir sürü yazıları var kendisinin:
t24.com.tr
bianet.org
Yine Taner Akçam'ın "1915 Yazıları" ve "Türk Ulusal Kimliği ve Ermeni Sorunu" kitapları da epey fikir verebilir.

Hrant Dink'in de Ermenilerin bakış açısıyla ilgili bir kaç yazısı vardı ama bulamadım onları.
  • 10032007  (12.04.18 14:25:17)