[]

cem evine gitmek istiyorum? hangisine, ne zaman gideyim?

bir sema/semah deneyimim olmuştu. ha gittim, ha gideyim derken kaldı öyle.

imdi bir cem evine gitmek, o ortamı görmek istiyorum.

ikametim kartal uğur mumcu'da. maltepe ya da kartal, kadıköy çevresi daha uygun olmakla birlikte; "şu semtteki, şu cem evi" derseniz, o da olur.

aradığım şey, manevi huzuru duyacağım bir yer.

dedelik kurumunu merak ediyorum. oradaki ritüelleri merak ediyorum.

ehli beyt soyundan mı geliyor bütün dedeler? gideceğim cem evindeki dededen o kokuyu almak istiyorum. o cem evinden o elektriği almak istiyorum.

tavsiyelerinizi alayım...

teşekkürler.

 
buraya yazdığın samimiyetle gider cem evinin bahçesinde birileriyle konuşursan hiçbir sorun olmaz. zaten sosyal, faal yerler olur genelde. hava da ısındı, orada vakit geçir, sohbet et. perşembe cem saatinde de katılırsın.


  • dimitrakopulos  (12.04.18 03:13:48) 
Abi hangisi olacağı farketmez. Hepsi genelde kalabalık olur, sürekli bir aktivite oluyor. Ve çoğu iyi insandır :) Git kapısına böyle böyle de hemen ilgilenir içeri davet eder, çay falan verirler. Rahat ol yani.


  • eazy  (12.04.18 04:07:19 ~ 04:07:53) 
Buraya yazdığının yarısını oradaki bir insana anlatsan kuzum der bağrına basar, ben alevi bir ailede yetişen ateist kişi olarak tüm samimiyetimle söylüyorum manevi huzurun tavan yapar.


  • gozu acik sevisen yahudi  (12.04.18 11:28:47) 
sahkulu.org

dedem alevi olmadığı halde buraya gider bütün gün takılırdı:) gayet iyi vakit geçirdiğini söylerdi.
  • suicides underground  (12.04.18 11:54:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.