Ne Olacak Şimdi? (ABD Rusya)

Şimdi kim kime nerede kiminle dalacak? Valla yetişemiyorum artık gündeme.

En son Abd Suriye'den çekiliyordu, yerine aynı gün Fransa gelecek oldu.

Şimdi Trump bak çok pis dalarım diyor Putin'e. Hatta sonra da kuzenim yazmış yaptı.

Ne oldu biri özet geçerse sevinirim.

şamda doğu guta diye şehrin dışında tarımla geçinen bir bölge var. burası bizim akpli dolu gibi bir yer. iç savaş çıkınca burası da isyan ediyor. ilk başta 2013 civarı yenecek gibi oluyorlar. şamı zorluyorlar ama alamıyorlar. sonra bunların lideri var zahran alluş diye. 2014de bu adamı gümletince doğu guta isyancıları siyasal olarak 3 e bölünüyo. zaten öylelerdi de zehran alluş bunların ipini sağlam tutuyordu.

ahrar al sham
nusra
faylak el rahman
ceyş al islam

4 grup çıkıyor. niye 3 demişsem. haa ceyşi saymadım. ceyş bu zehranın asıl grubu.

neyse 2018de bir buçuk ayda SAA yani syrian arab army bu adamların hepsini kulağından tutup atıyor. bir tek douma kalıyor. orada teslim olma pazarlıkları başlıyor ancak neticelenmeyince SAA dumaya saldırıyor. o sırada bir tane apartmanda ve bir de aparmatnın çevresinde 40 kişi nalları dikiyor. bu ölenlerin de kimyevi saldırı sonucu olduğu görülüyor.

kim yaptı bilinmiyor. SAA bunu isyancılar sahneledi diyor. isyancılar SAA yaptı diyor. esad katil vb.

amerika ve fransa zaten bahane arıyordu. şimdi bahane buldular. kimyevi saldırı olup olmadığını kontrol edecek uluslarlarası bir örgüt var opcw opwc mi ne öyle birşey. onun sonuçlarının ne olduğu önemsiz biz dalacaz diyor amerika. zira amerika sürekli rusya tarafından cucked edilmekten bıkmış. iran tr ve rusyanın suriyeye karar vermesine kızgın. bir de müttefikleri arabistan ve israil de saldır suriyeye diyip duruyor. amerika vuracak.

öyle bişi. ne oalcağını kimse bilmiyor. ama suriye etrafında şuan italyan fransa amerikan orduları manevra yapıyor. hepten dalabilirler. rusya da gelirsen seni öldürürüm diyor ama bakalım kimin kime maçası yicek.
  • charlotte blanc  (11.04.18 16:29:02 ~ 16:31:19)