izmir’e haftasonu ziyareti

cuma gecesi izmir’de olup pazar aksam 6 gibi doneriz.
nereleri gorelim? sadece merkezi mi gezelim cesme vs de gidelim mi?
efes’i de gormek istiyoruz, pazar gitsek olur mu?

efes'i cumartesi gorun.
pazar gunu de izmir merkezde vakit gecirin.
cuma aksami zaten bir yerlerde eglenirsiniz.
  • for the record  (11.04.18 09:03:53)
efes izmire 1 saat uzaklıkta. selçukta uzak yani. asansöre gidin deniz kenarında takılın başka bir şey yok zaten.

  • mikahakkinen  (11.04.18 09:45:29)
efes için cts-pazar farketmez ama mümkün olan en erken saatte gidin. kapı açılış saatinde orda olun yoksa kalabalık ve sıcaktan bişey anlamazsınız. içeride su satılmıyor, kapıda kazık yemeyin. yanınızda bol su, belki atıştırmalık bişeyler, şapka ve kullanıyorsanız güneş kremi bulundurun. zira izmir yanıyor, efes tütüyor artık. erken giderseniz çıkışta şirincede dinlenmek için daha çok vaktiniz kalır hem. hmm şirince pazarları daha kalabalık olur, demek ki efes ve şirinceyi cumartesi yapmak daha mantıklı. (yazarken kendi kendine beyin fırtınası yapmak...) akşamına da izmire dönüp rakı balık falan yaparsınız kordonda.

  • halanne  (11.04.18 11:28:53)