httrack macos

macos için ne kullanıyorsunuz httrack yerine?

(httrack = bir websitesini komple download etmeye yarayan program)

app store'da ücretli uygulamalar var (sitesucker) ama yorumlara bakınca httrack'e alternatif mi karar vermek zor. en azından deneme sürümleri gibi bir şey olsa idi, memnun kalındığında alınabilirdi. para önemli değil derseniz bir bakın derim.

ben geçen sene makineyi tekrar kurana kadar httrack kullanmaya devam ediyordum. artık ihtiyacım kalmayınca tekrar kurmamıştım. httrack memnun etmedi mi sizi? ya da mac os'a kuramadınız mı? (kurulum biraz karışık görünür, komut satırı ile vs.)

httrack ve alternatifi uygulamalar için buradan gelebilecek geri bildirimlerin subjektif olacağını da aklınızda bulundurun. bir kişi uygulamayı, sevdiği bir websitesinde gayet sorunsuz kullanıyordur, tavsiye eder. Ama siz uygulamayı tercih ettiğiniz sitede deneyince, yarıda kalma, hiç başlayamama gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz.
  • crevasse  (11.04.18 10:07:55)
wget -m ile yapabilirsiniz, wget yoksa homebrew miydi neydi onunla kurabilirsiniz, python vs ile yazılmış bir sürü crawler da bulabilirsiniz.

günümüz siteleri html yerine js ile oluşturulduğundan crawlerlar düzgün çalışmayabilir, o zaman da phantomjs veya headless chrome kullanabilirsiniz.
  • selam  (16.04.18 00:11:05)