[]

N11 Arızalı Ürün

Selam,

N11'den aldığım ürün arızalı geldi. Mağaza ürünün yetkili servisinin adresini verdi, n11 ise mağazanın adresine yolla diyor. N'apayım ben?

Herifle telde konuştuk, gerekirse siz bozdunuz ürünü deriz falan diye saçmaladı.

N'apim?

 
ürün ne?


  • mr.goodcat  (10.04.18 20:35:53) 
Org


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (10.04.18 20:37:42) 
N11'in mesafeli satış sözleşmesini okumanızı tavsiye ediyorum: www.n11.com

yaptığınız alışverişteki sorumluluklar bu sözleşmede belirtilmiş olmalı.
  • crevasse  (10.04.18 20:40:49) 
@crevasse, yazmıyor orada. Ben n11'deki adrese yollamalıyım gibi. Diğer yere yollarsam adam yollanmadı bile diyebilir?


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (10.04.18 20:49:40) 
mağazaya geri gönderin. ürünün bozuk olduğunu gösteren fotoğraf veya video çekin elinizin altında bulunsun. gelen kargo poşetini vs. de çekin. iade seçeneklerinden ürün arızalı olarak bildirin. n11 in sisteminde iade sürecini başlatın. mağaza kabul etmezse n11 e ulaşıp derdinizi anlatın. yine sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvurun ordan haklı karar çıkar zaten. ürünün servisiyle falan işiniz yok.


  • mr.goodcat  (10.04.18 20:51:10) 
@6 yasimdan beri metal dinliyorum. verdiğim linkteki sözleşme şablon. siz alışveriş işlemini yaptığınızda, o şablonun dolu hali size e-posta ile gelir ya da N11 hesabınızda bir yerdedir. işte boşlukları dolmuş o sözleşmede satıcının ünvanı ve bilgileri açık açık yazar. satıcı kimse sorumlu odur. lütfen sözleşme haricindeki yönlendirmelere itibar etmeyin. unutmayın, hukuki bir uyuşmazlıkta bakılacak ilk şeylerden biri bu sözleşmedir.

ayrıca ayıplı malın sorumluluğu satıcıdadır. alıcı bozdu demesi için ispat etmesi şarttır. ürünün niteliğine göre, aldığınız bir üründe 6 ay içinde çıkacak bir sorun ürünü ayıplı mal yapar. lütfen tüketicinin korunması hakkında kanun içinde "ayıplı mal" kelimelerini aratınız: www.resmigazete.gov.tr
  • crevasse  (10.04.18 21:02:04) 
mağazaya gönder. ekşide n11e iki küfredersin para iadesi yaparlar(çirkef bi satıcı için yapmıştım). tamir olmasını istiyorsan servise de gönderebilirsin ama bu alet zaten leşmiş yapmayız diyebilirler.


  • glamdr1ng  (11.04.18 00:01:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.