[]

mit opencourse

bunlar gerçek derslerden kaydedilmiş değil mi? hem ingilizce gelişimi için hem de akademik bir şeyler öğrenmek için buradan dersleri takip edeyim diyorum. mit ayağımıza gelmiş. mit'deki bir öğrencinin öğrendiği kadar şey öğrenebilir miyiz?

www.youtube.com


 
welcome to 2018


  • AlsterWasser  (08.04.18 16:18:33 ~ 16:18:55) 
:D daha önce görmüştüm de üşenip bakmamıştım. bir de udemy var mesela ama pek uzmanlaşamıyorsun. fazla basit birçok şey. o yüzden de üstüne düşmemiştim. ama birebir okuldaki eğitim gibiyse takip ederim. udemy'deki gibi basit değil okuldaki kadar derinlemesine inen eğitimleri takip etmek istiyorum. böyle başka online eğitimler var mı önerebileceğiniz?


  • nick bulamadim  (08.04.18 16:21:11) 
MIT'teki ogrencinin ogrendigi kadar seyi ogrenemezsiniz cunku ogrenim cift tarafli bir etkilesim gerektirir. Yani soru sormadan, sinavlar odevler olmadan bir seyler eksik kalir.

Yoksa videoya da gerek yok, MIT'in ders sayfalarina bakin ders kitaplari yazar.Alin o kitaplari okuyun.

Benzer sekilde isterseniz Bilkent ve ODTU'nun de dersleri kaydedilip yayinlaniyor:

video.bilkent.edu.tr
www.youtube.com
ocw.metu.edu.tr
  • crown  (08.04.18 16:30:04) 
öğrenmek bu kadar tek taraflı ve pasif olsaydı işler çok kolay olurdu. şu anda dünyanın tüm bilgileri bir tıkla elinin altında. ulaşamayacağın bilgi yok.

ama 100-200 dolar gibi cüzi katılım ücretleri ile aynı ayar hocaların derslerine online katılıp. sınav sonuçlarını yorumlatabilir, danışmanlık alabilirsin. hatta başarı sertifikası bile veriliyor. bence o sistem çok daha faydalı.
  • orpheus  (08.04.18 17:35:39 ~ 17:37:55) 
  • edgenabby  (08.04.18 17:52:40 ~ 17:55:38) 
tabii ki okuldaki gibi olmaz ama bu okulların online da olsa derslerini takip etmek çok şey katıyor. ben şu videolar sayesinde gitar çalmayı öğrendim. www.youtube.com

fazlasıyla faydalı oluyor.
  • nick bulamadim  (08.04.18 19:12:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.