Sigarayı bırakma sonrası rahatsızlıkları

Aziz Romalılar,

30 yıllık hayatımın 14 yılında sigara içerek bok yemiş birisi olarak yaklaşık 10 gündür sigara içmiyorum. Ara ara bırakıp başlarım kendisine. (burada yazar 2015 yılında yazdığı entrysine götüyle gülüyor. (bkz: #50168683)) Bu kez uzun soluklu bırakmayı düşünüyorum.

10 gündür içmiyorum ancak resmen afedersiniz belam sikildi. Sürekli öksürük hali, geniz burun akıntısı. Soğuk algınlığı gibi bişey. Yok mudur bu evreyi hızlandırabilecek tavsiyeler?

Vücut kendine geliyor sanırım. Vitamin hapı vs belki işe yarar. Spor vs de işe yarar bence. Bol bol su tüketin.

  • Fusha  (08.04.18 13:09:39)
sifarayı bıraktıktan sonra yerine birşey koymak gerek bence en azında spor olur hobi vs. bir alışkanlık başka bir alışkanlık yer değiştirecek

Bu saydıklarınız gerçekten soğuk algınlığı olabilir.
  • captainmrg  (08.04.18 13:21:55 ~ 13:22:47)
Öksürük, balgam cikarma, nefes daralmasi, burun tikanikligi normaldir. Süresi değişir. Hafif tempo koşu tavsiye ederim.

Yerine birsey koyma konusuna katilmiyorum. Yerine koyma bagimliliktan kopma suresini uzatir. Kaynak : allen carr
  • japon askeri  (08.04.18 13:43:48)
hocam gırtlakda küçük tüyler var, kirleri dışarı atan. sigara onları işlevsiz kılıyor. sigarayı bıraktığınızda o tüylerin üstündeki katran tabakası yavaş yavaş yok olduğu için tekrar çalışmaya başlıyorlar dolayısıyla pislikleri atıyorlar. öksürüğün sebebi bu. tüylerin adı c li bişeydi unuttum. cialis diyeceğim : ) ama değil.

  • tukenmez adam  (08.04.18 14:31:54)
sağolun arkadaşlar, ballı limonlu su ile toparlamaya yardımcı olunabiliyormuş.
@tukenmez adam : cialis deme sen yine de hahaha

  • tarnum  (08.04.18 19:22:52)
tamam demedim, doğrusu "cilia" . çok da yakınmış aslında. :)

  • tukenmez adam  (09.04.18 18:46:14)