Diş hekimleri toplanın 20

Elimizde yanındaki diş etini kızartan ve geceyi uykusuz geçirten sağ alt 8 numara 20'lik dişimiz var.

1)nasıl bunu çekmek kolay mı olur?
2)illa çene cerrahı mı gereklidir?
3)olaydan 3 saat sonra uçak yolculuğumuz var sorun olur mu? normal yeme içmeye ne zaman geçeriz?

thank you thank you thank you

Diş hekimi değilim.

Yirmilik diş gömülü mü? Evet ise büyük ihtimalle çene cerrahı gerekecek size.

Normal yeme içmeye (yanlış hatırlamıyorsam) iki saat sonra başladım ben.

Eğer diş gömülü ise çekimden sonra iki gün yanağa buz tutmanızı önerebilir hekim. Ayrıca tuzlu su gargarası da önerecektir muhtemelen.

Gömülü olan ve olmayan yirmilik çektirdim. Gömülü biraz zahmetli bir iş ( sonrasındaki buz, gargara vs)

Gömülü olmayan gayet rahattı.
Geçmiş olsun.
  • Fusha  (07.04.18 21:36:55)