basit mutfak aletleri

merhaba, bana mutlaka olması gereken temel eşyalarla,basit ve hayatı kolaylaştıran şu da olursa çok iyi olur dediğiniz mutfak aletlerini söyler misiniz?mümkünse markasıyla. yalnız yaşıyorum kendi çapımda boş zamanlarımda yemek yapmaya çalışıyorum. blenderım ve kek kalıbım bile yok ama -_-

Benim için iyi bir bıçak, tahta, rende ve süzgeç / olabildiğince büyük tencere(mümkünse 3 lt'den büyük), küçük tava, döküm tava ve ızgara ağızlığı olmazsa olmaz.

Hayatımda yemek yaparken hiç blender kullanmadım. Ama el blender'ı olsa sos-mos hazırlarken pratik olabilir.

edit: ha bi' de kahve makinesi, normal zamanlarımda cimriyimdir ama şu sıra paraya kıyıp ben bile alabilirim bu aletten.
  • mete kudur  (07.04.18 21:14:47 ~ 21:16:34)
küçük tava+1, güzel bir şef bıçağı, büyük bir tahta, normal bıçak ve soyacak (victorinoxu şiddetle tavsiye ederim), tahta kaşık kepçe, blenderı mercimek çorbasında kullanıyorum ben de aynen, şart değil gibi, el çırpıcısı, rende (ayaklı mümkünse) çelik tencere, sos tavaları( tencere gibi yüksek olanlar baya işe yarıyor), tost makinası (mantardan kestaneye her türlü tepesine biniyoruz) havan veya sarımsak rendesi, küçük düdüklü tencere (fobi yoksa eğer hayat kurtarıcı bir alet), süzgeç, saklama kabı seti (ikeadaki hem ucuz hem kullanşlı oluyro), vs vs.
ben en sevdiklerimden birkaç link de iliştiriyorum aşağı:
www.ikea.com.tr

www.trendyol.com

www.hepsiburada.com

www.enplus.com.tr

www.hepsiburada.com

www.ikea.com.tr

www.ikea.com.tr (tek seferde birkaç günlük salatalık malzemeyi hazırlamak için bire bir-kurutunca daha uzun süre saklanıyor)
  • ruz  (07.04.18 21:42:36)
Kahve makinesi için kılavuz yazı

mokapota.com
  • ehu  (10.04.18 01:27:41)