dövizli askerlik

Merhaba,

Şimdi bu 1095 gün ile ilgili bir şey soracaktım. P.tesi-cuma çalışıyorum h.sonu tatil
Türkiye'ye giriş yaptığım sürelerin dahil olmadığını biliyorum, onun dışında h.sonu günleri hesaplamaya dahil edilmiyor değil mi? Yani her hafta 1095'den 5'er gün düşmüş oluyorum, doğru anladıysam.

Bir de Türkiye dışında, çalıştığım ülke dışında gittiğim yabancı ülke'ler de sürenin durmasına sebep oluyor mu?

Teşekkürler,

@lollok,

abi sigortam yoksa nasıl oluyor? (Onunla ilgili şirket içi durum karışık biraz)
  • tsubasa  (06.04.18 11:11:41)
Sigortan olmak zorunda, sigorta kağıdı vs alıyorsun zaten çalışmış olduğun günler için. Kaçak mı çalışıyorsun yurtdışında?

  • Boris  (06.04.18 11:14:42)
Haftasonu ve resmi tatiller de dahil.
1-31 Ocak arası çalıştıysan ve bu sürede Türkiye'de bulunmadıysan 31 gün yazıyor.
Sigortalı çalışma şartı var tabii ki.
Sigortan yoksa o süre dahil edilmiyor.

Türkiye dışında başka ülkelere gitmiş olman süreleri azaltmıyor.
Sigortanın yatıyor olma zorunluluğu var yine.
  • cakabo  (06.04.18 11:39:31 ~ 11:40:13)