[]

Hosting Firması Kurmanın Hukuki Gereklilikleri

Türkiye'de epey bir süredir çok pompalanan bir konu gibi geliyor bu.
Mesela:
shiftdelete.net

yerli firmalar da insanları ek gelir elde edebilirsiniz diye bu alana yönlendiriyor. Ama yasal yükümlülüklerden kimse bahsetmiyor?

Bu konuyla ilgili bir süredir araştırma yapıyorum.
Malum türkiye'de bu işlerin yasal zemini bir hayli kapsamlı.

Diyelim ki yabancı bir şirketten reseller hosting paketleri satın alıp kendi şirketim üzerinden satıp ek gelir oluşturmak istiyorum.

Türkiye'deki barındırma hizmeti sağlayıcıların 2 yıl log tutma gibi zorunlulukları var yanılmıyorsam. Bunlar da bir hayli maliyetli hizmetler.
ciddi maddi cezaları var.

Bunlarla ilgili daha kapsamlı bilgileri nerelerden edinebilirim? ya da bilen varsa aydınlatabilirse sevinirim.

 
  • Northern Mariner  (05.04.18 16:31:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.