Çapa el cerrahına mı fizyo terapiste mi güvenmeli

Parmağım kırılmıştı aylar önce. Hala onla uğraşıyorum. Detayları geçiyorum. Şu an bükülemiyor diye el cerrahı ortopedist fizyo terapist her yeri dolaşıyorum. (medicanaya gittim ve yanlış tedavi uygulandı).

DOlaştığım her yer de farklı bir şey söylüyor.

Bugün çapaya gittim el cerrahına. Adam v şeklinde atel kullanman lazım dedi 6 ay, 1. eklem 2. ye baskı yapıyor diye bunu kullan dedi, fizik tedaviye devam et dedi.

n11scdn.akamaized.net

şunn gibi.

Fizik tedaviye yönlendirdi taksınlar diye ateli.

Gittim fizik tedavici ben buna atel takmam. Bir sürü şey dedi yok kalıcı mallet olmuş vs. Çoğunu anlamadım. Bir kaç hareket gösterttirdi asistanlarına. Haftaya randevu verdi. Gel tekrar kontrol edelim. O zaman duruma göre takacak sanırım.

Biri el cerrahı biri fizik tedavi. NE yapmalıyım karar veremedim. Haftaya fizik tedaviciye gidince el cerrahına tekrar gidip "takmadı fizik tedavici" diyeceğim sanırım ama fizik tedavici de boşa böyle bir şey yapmaz bence, bildiği vardır. Farklı hareketler de gösterdi, diğer fizikçiler gibi standart şeyler değil.

Hem el cderrah hem fizikçi ikisi de kötü şeyler söyledi aslnda. Uzun sürecek ve yanlış tedavi ve dışa bükme sıkıntıları :(

Bir parmak kırığının nelere sebep olduğunu da anlatırdım da az çok anlaşılır

Kemikte sorun yok. Dokuda kireçlenme var. uzun süre atelde kaldı çünkü. Farklı farklı doktorlara gidip göstermem lazımdı ama yapmadım. Önemsemedim. GÜvendim tek bir hastaneye. medicanaya. ortopedi ve fizik tedavisi işe yaramıyor maalsef oranın.

  • Cursed Chico  (15.04.18 16:58:36)