squat yaparak nasıl büyüyor bu kalça ya

Ben iyice eriyorum. Ne kalça kalıyor ne bacak. İlla mı ağrılıkla yapacağız. Hip trust daha mı iyi işe yarar bir hareket.

www.t-nation.com

İlla ağırlıkla yapacaksın evet, squat'tan daha iyi hareketler var kalça için, linkte anlatıyor uzun uzun.
  • i was made for you  (05.04.18 13:37:30)
Aslında bildiğimiz normal squat kalçayı pek çalıştırmaz, ya da sadece bazı squat çeşitleri çalıştırıyor diyelim. Misal en sevdiklerimden biri: Bulgarian split squat; kalça için çok iyi bir hareket bence. Lunge'lar da iyi kalça için. Yalnız lunge'ları yaparken kesinlikle doğru formda yapman gerekiyor yoksa dizleri mahvedebilir.

Onun dışında hip thrust tabii ki en iyisi. Instagram kullanıyorsan bretcontreras1 hesabını takip etmeni tavsiye ederim, adamın takma adı "glute guy" zaten, orada paylaştığı hareketlere bakabilirsin.

Bir de genetik faktör de var tabii.
  • peggy  (05.04.18 13:51:02 ~ 13:53:51)
Ben bu islerden cok anlamam ama 1 ay boyunca squat yapip sonucu gosteren bir video izlemistim farkediyor mu diye. Al izle kendin karar ver.
www.youtube.com

  • bos gezenin bos ustasi  (05.04.18 15:29:37)