Hiv testi

Supheli iliskinin 31. gununde hiv duo ultra test yaptirdim 4.nesil guvenilir midir bileniniz var mi,negatif ciktigi halde bas agrim ve biraz bogaz agrim oluyo arada psikolojim bozuldu aklima getirmekten. Test yaptirdigim lab "sonuc kesindir degismez dedi teyit etmek icin bikac kez aradim "yasadiginiz belirtiler hive ozgu degil ve stresten bile olabilir" dediler. Ne dusunuyosunuz

En son çıkan var.
1 hafta içinde mi ne belli oluyordu.
Güvenilir.
Aslında belirtiler sen korktuğun için ya da denk geldiği için oluyor.
İnşallah bir şey çıkmaz.
  • lonelyman  (04.04.18 16:10:59)
baş ağrın ve boğaz ağrın tamamen psikolojik. hiv virüsü öyle 1 hafta, 1 ayda etkisini gösterecek virüs değil. yaptırdığın testin ne kadar güvenilir olduğunu doktor arkadaşlar daha iyi bilir ama 2-3 ay sonra yaptıracağın testlerde kesin sonucu alırsın.

  • silah taciri  (04.04.18 16:15:12)
hastalık hastası olduğum dönemde edindiğim engin bilgilerimden bi kuple paylaşayım. ilişkim falan olmamasına rağmen doktorun kullandığı aletten hiv kapmış olabileceğimi düşündüğüm için derin araştırmalara girmiştim :D o test negatif ise sonuç kesin. 10binde 2 mi ne yalancı pozitiflik olasılığı vardı. rakamları yanlış hatırlıyor olabilirim. yani sonuç negatifse kesin negatif. pozitifse 10binde 2 yanılıyor olabilir test.

  • shotcrete  (04.04.18 16:24:47)
@silah taciri

"hiv virüsü öyle 1 hafta, 1 ayda etkisini gösterecek virüs değil." gayet de gösterir. tıpkı grip olmuşsun gibi belirtiler gösterirsin.

@kırmızı başlıklı mario

negatifse çok stres yapmana gerek yok. üç ay sonra bir test daha yaptırırsın, için rahatlar.
  • sen git ben geliyorum  (04.04.18 17:08:16)
Akut retroviral sendrom olarak virüs alındıktan 2 hf içinde etkisini gösterebilir. Ancak bu durum tüm Hiv olguları içinde yüzde 40 civarında görülür.

Geri kalan yüzde 60lik kısımda ise asemptomatik bir seyir sözkonusudur.

Yani hiçbir semptom görülmeyebilir. Sadece lap dedigimiz lenf nodu sismesi şikayeti ile 10 yıl hastalık bu şekilde devam edebilir.
  • thatisthedoctor  (04.04.18 17:11:58)