[]

xiaomi redmi 5a

xiaomi redmi 5a 3/32 telefon yaşlı birine hediye olarak almak istiyorum. Note 5a ile 5a arasında ekran boyutu dışında ne fark vardır? 3/32 olanın işlemcisi snapdragon mudur? Anne telefonu için bu telefon ideal midir?
 
Aralarındaki teknik farkları bilmiyorum.
Geçen hafta babama note 5a aldık a101'de indirimli 599 liraydı.
Gayet memnun görünüyor.
  • wampex  (04.04.18 12:58:54) 
redmi serisi orta seviye, note serisi daha ust seviyedir.
saniyorum redmi serisinde snapdragon 600 ler, note serisinde 800 ler kullaniliyor.

yalniz redmi note ve note'u karistirmayalim. redmi note oldugunda ekran boyutu note ile ayni (5.5 inch) ancak islemcisi daha dusuk sinif oluyor.

anne icin alinacaksa aradaki farka bakmaya gerek yok. gunluk kullanimda farketmeyecektir bile. eger fotograf cekiyorsa hafizasi yuksek ve ucuz olani tercih edin derim.
  • ekyil  (04.04.18 13:22:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.