Araba almak (neye göre)

ben arabalardan hiç anlamam. araba bakarken de sadece tipine bakıyorum, o da dış görünüşü. iç konforundan falan da anlamıyorum ve muhemelen bu yüzden hep yanlış arabalara bakıyorum.

mesela şu fiat 500l'nin hatchbag'leri hoşuma gidiyor bu sıralar.

www.sahibinden.com

aha linkin ide atayım. ama bu arabanın ne eksiği vardır, bana ne sorun çıkarır, aldıktan sonra neyine pişman olurum bilmiyorum.

%90 şehir içinde, %10 şehirler arasında kullanılacak. otomatik vitesli araba bakıyorum kısaca.

genelde insanlar polo falan öneriyor ama polo'nun tipi o kadar çirkin ki, o arabaya bakmak istemiyorum.
bütçem de aslında 70bine kadar ama çıkabilriim de belk, belli olmaz.

ne önerirsiniz ya?

polo

  • sta  (03.04.18 20:49:37)
Toyota corolla bulunabilir belki

  • pasaklıpepee  (03.04.18 20:58:53)
ben de arabadan çok anlamam. ikinci el araba almam lazım önümdeki 2-3 ay içerisinde. ben inanılmaz geniş bir spektrumda ve fiyat skalasında bakıyorum.

ama bilenlere danıştığım zaman bana hep o modelin kronik bir sorunu var mı onu araştır dediler.

misal otomatik skoda octavia baktım, şanzıman sorunu var. kuru tip dsglerin alayı sorunlu.

kuru tip dsgleri listeden çıkarınca volkswagen grubu tamamen gitti. bye bye vw, bye bye seat, bye bye skoda.

dizel otomatik olarak da en son 2015 focus önerdi bir arkadaşım. ama daha bakmadım.

ben astra'da karar kılmıştım. kronik bir sorununu görmedim astraların.

siz de biraz forumlarda arabanın kronik sorunları var mı, kullananlar nelere isyan etmiş onlara bakın bence.
  • levpontryagin  (03.04.18 21:12:20)
mini cooper bak.

  • alperz  (03.04.18 21:19:47)
otomatik vitesli alacaksan honda civic al.

  • komando kani var bende  (03.04.18 21:23:16)
Toyota al

  • Uncle Sam  (03.04.18 21:40:36)