glenmorangie single malt viski

arkadaşlar bizim burda bi tekel var. sattığı içkliler falan piyasaya göre uygun.

dün viski almaya niyetlendim. johnnie walker black label alacaktım. sordum, 170 lira dedi. ama onu alacağına şu var dedi, glenmorangie, single malt'tır, jw'nin 10 gömlek üstüdür dedi. normal fiyatı 300 lira ama kampanya yaptık 185 lira dedi.

viskiden falan çok anlamam. neymiş diye bi google'ladım, abavv cidden kalite viskiymiş. hakikaten de 300 lira falan. lan ama adam 185 lira dedi şişesine.

merdiven altı yer falan değil, normal tekel bayii. kazık yemek veya kör olmak istemiyorum. gidip alayım mı?

piyasa değeri 300tl olan viskiyi 250tl'den de satabilecekken neden 185tl diyor? benim kafama yatmadı. çalıntı bile olsa ucuz.

  • brakgn  (03.04.18 17:00:51)
sahte falan olacağını düşünmüyorum, cadde üstü tekel bayii, yıllardır orda. viskiyi de rafa dizmiş adam. alttan çıkarıp vermiyor. o kadar aleni sahte içki satılır mı?

asıl merak ettiğim, bu viskinin 300 liralık modelinin yanında dandik çeşidi falan vardır, benim gibi bilmeyenleri kandırıp bak 300 liralık diye dandiği satar. öyle bir keleğe gelmek istemiyorum.

kör olmak işin şakası. o kadar da değil.
  • kibritsuyu  (03.04.18 17:07:45 ~ 17:08:25)
25-30 pound civarına 10 yıllık olanı bulunuyor ingiltere'de, mesela 6 ay önce pound 5 liranın altındayken almışsa karlı satmış oluyor yine de. güzeldir, bulmuşken al derim. hatta özelden adres de iletebilirsin heheh.

  • Bruce  (03.04.18 17:10:11 ~ 17:10:36)
Yani, bayağı zorlamak oluyor ama o fiyata mümkün olabilir. Önceden almıştır, başka yerlerden almıştır (eurozone dışından) falan öyle mümkün. Alınabilir, hatta adres de paylaşılabilir +1

  • skooma  (03.04.18 17:12:14)
Sahte falan değilse glenmorangie black label'le kıyas bile kabul etmez.

Black label tok kapı sesli passat ise glenmorangie BMW z4'tür.
  • mhm  (03.04.18 18:30:30)
Hangi ekspresyonu olduguna bagli, size satacagi muhtemelen sari etiketli "The Original"dir :)

  • crown  (03.04.18 19:17:08)
@crown: hah aradığım cevaplar gelmeye başlıyor :) eğer oysa iyi midir peki fiyatı, alayım mı?

  • kibritsuyu  (03.04.18 19:25:03)
The Original sadece hava limanlarinda satilan, markanin isminin gucunu kullanarak viskiden cok anlamayanlari hedefledigi bir urun.

Kotu bir viski degil kesinlikle ama gene ustteki gibi araba orneginden gidersek Glenmorangie Mercedes ise, The Original Mercedes A serisidir :)

Bir atasozunun dedigi gibi, Mercedes E serisinden, BMW 5 serisinden baslar :)
  • crown  (03.04.18 19:36:03)
fiyat peki? ben de viskiden çok anlamam, hatta hiç anlamam. gidip en dandiğini almayayım, biraz şımarıklık yapayım diye black label demiştim, adam 185 liraya single malt var dedi, indirim yaptık aslında 300 lira civarı dedi.

havaalanından alma şansım yok. buradan alayım mı?
  • kibritsuyu  (03.04.18 19:39:14)
Turkiye'de yasamadigim icin fiyat konusunda yapacagim yorum cok saglikli olmaz. Ama fiyati Black Label'a denk ise gerisi damak tadiniza kalmis.

Ben sizin yerinizde olsam, eger daha one Black Label ictiysem, The Original alirdim sirf deneyimlemis olmak icin. Dedigim gibi kotu bir viski degil, sadece Glenmorangie hakkinda cok net bir fikir vermez.

Bu arada tum yazdiklarim viskinin The Original olacagi varsayimina dayaniyor, farkli bir ekspresyon da olabilir.

Simdiden afiyet olsun :)
  • crown  (03.04.18 19:47:04)
Evet the original imiş, 10 yıllık. Fiyatı da 300 demedi, dün ben yanlış anladım demek ki, başka yerde 240, biz 185'e satıyoruz dedi. Ama internetten de bakınca 320 falan çıkıyor.

Bandrollü şişe, sahte mahte değil yani.

Adres soran olursa sıhhiye sezenler sokak'ta sezenler tekel shop.
  • kibritsuyu  (03.04.18 20:18:27)