[]

Mültecilerle ilgili bir yazı vardı

Bulamadım şu an ama özetle şöyle diyordu: Tüm ülkelerde tecavüzcülerin, katillerin toplam nüfusa oranı aşağı yukarı aynıdır. Bugün Belçika’da bir savaş çıksa ve mülteciler Türkiye’ye gelse, yine benzer oranlarda tecavüz ve adam öldürme olaylarına şahit olurduk.

Bence eksik bir argüman, siz ne düşünüyorsunuz?


 
bugün belçika'da bir savaş çıksa ilk gelecek olan oraya göçmüş ama oranın hayatına ayak uyduramamış, hayata tutunamamış, düşük eğitimli, suç işlemiş, it kopuk ne varsa onlar gelir buraya. gerçek belçikalılar ingiltere'ye amerika'ya filan giderler.


  • booty hunter  (03.04.18 13:55:06) 
Bence de eksik. Belçika'da yaşayan göçmenler en azından yasalara saygı duymayı öğreniyorlar. ABD'de 19 yaşındaki "teenager"lara 20 yıl hapis cezası verilebiliyor. Bazı ülkelerin hukukunda hiç şaka yok. Bu ülkelerde yaşamış göçmenler başka ülkeye gitse bile oranın yasalarına uymayı tercih edebilir. Ama gittiği ülkede hukuk görmeyen bir göçmen, başka bir ülkeye gittiğinde davranışlarını sürdürmek isteyebilir. Her insan doğası gereği şartlar uygun olduğunda suç işleyebilir ama burada kişinin kendi kendini kontrol etme becerisi önem taşıyor.


  • dissendium  (03.04.18 14:01:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.