[]

bu sembol nedir

bir anlami var mi?
 
Trinity Knot bu (uclu dugum gibi cevrilebilir). Bir diger adi da Triquetra.

Ozu paganizme dayaniyor ama her seyi oldugu gibi bunu da Orta Dogu kaynakli mitolojiler kendilerine evriltmisler. Mesela Hiristiyanlikta bu ucleme baba, ogul ve kutsal ruhu sembolize ederken Wicca kulturunde Tabiat Ana'nin ayni anda anne, bakire ve yasli kadin olmasini sembolize ediyor. Kelt kulturundeyse Dunya'yi olusturan hava, kara ve suyu sembolize ediyor.

Tabi bunu takanin bunlarin hicbirisinden haberi olmayabilir, sadece gozune guzel geldigi icin takmistir :)

Trinity Knot hakkinda cok kaynak vardir da ilk gozume carpan: www.celtic-weddingrings.com

Wikipedia'da da Triquetra basligi: en.wikipedia.org
  • crown  (03.04.18 13:11:09 ~ 13:14:06) 
www.wiki-zero.com
www.celtic-weddingrings.com
Çeşitli inançlardaki çeşitli üçlemeleri (baba oğul kutsal ruh gibi) sembolize eder. Bir de Charmed diye bir dizide kullanılmış son zamanlarda, oradaki üç kardeşin sembolüymüş.
  • kobuzchu kiz  (03.04.18 13:14:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.