Amerika Vize Sorunsalı ?

yakın zamanda vize başvurusu yapacağım, alabilir miyim ve nasıl yanıtlar vereyim diyerekten buraya yazayım dedim.

Öğrenci desen değilim, yasal olarak gelirim görünmüyor. Nakit olarak belli bir miktar param var fakat bankada değil.(bankada lazım olacağı için bankaya atarız np)

Davetiye olayını 80 yaşında adamdan tutun 20 yaşındaki genç bir arkadaştan isteyebilirim önerirseniz.

Okul lazım derseniz bu sene bir üniye kaydolabilirim sırf bu olay için.

Sabıka yok.

Bana orada yakının var mı diyecekler. Var dersek "kalmaya gidiyorsun len" diyip vermezler diye düşünüyorum.
Teyzem Amerikan vatandaşı fakat çok taze 5 senesini doldurdu pasaportunu aldı.Aile bireylerinden onunla tek konusan benim Amerika'da oldugunu bilen dahi yok aslında.

Asıl amacım Amerikadaki yaşamı 4-5 ay tatmak. ondan sonra dönüp ona göre karar yurtdışında yaşama kararı almak.

Vizeyi alma ihtimali arttırmak için gerekli tiyolarınızı bekliyorum. yaş : 24

- Öncelikle Türkiye'ye bir bağınız olsun. Üniversite kaydı yaptırabiliyorsanız kesin yaptırın.

- Davetiye hususunu bilemiyorum, onu davetiye ile vize alan arkadaşlar daha iyi bilir, geçiyorum.

- Para bankada olacak evet. Dökümünü isteyebilirler.

- Orada yakının var mı diye soruluyor, genel görüş "hayır" demenin daha faydalı olduğu yönünde. Çünkü doğru düşünmüşsünüz, gidip kalma ihtimalinizden korkuyorlar ("vize"nin temel mantığı da o zaten bence).

- DS-160'ta "orada sizi kim finanse edecek / yolculuğunuzu kim finanse edecek?" vb sorular var yanlış hatırlamıyorsam. Geliriniz yoksa bankadaki paranın kuvvetli olmasına dikkat edin derim. Kendi kendimi finanse ediyorum manasında.

- Ek olarak bence öyle çok atla deve bir olay da değil ABD vizesi. Dediğim gibi "bu eleman Türkiye'deki varını yoğunu bırakıp da ülkemize musallat olur mu?" sorusunu adamlara "yok lan olmaz herhalde" dedirtmek lazım. Özeti bu yani.
  • gonion  (02.04.18 21:56:01)
En temizi ssklı bi işe girin. Patron finanse etsin. Bi müddet izin versin . Dönünce işe devam edicem deyin

  • photo85  (03.04.18 04:12:50)