en uygun uçak bileti alma aralığı

3 hafta sonrası için bir yere gitmem gerekiyor. şu an kampanya 100 tl yazıyor ve bu fiyattan son 5 koltuk deniyor. bunun düşme ihtimali yoktur değil mi?

Yoktur denemez ama iyi fiyat gibi 100 TL.
Kampanya olunca bile 49-59 civarına oluyor en uygun bir kaç koltuk.

  • cakabo  (02.04.18 17:03:38)
Simdi aramaya usendim ama bir arastirmaya gore ucak bileti almak icin en uygun zaman ucustan 4-6 hafta oncesi Sali ve Persembe gunleri diye okumustum.

3 hafta kisa bir sure. Bence son 3-5 gune kadar fiyatlar dusmez tam aksine yukselir. Ucakta yer kalmasi durumunda son gunler bir tik dusebilir.
  • elon  (02.04.18 17:54:22)
uçak biletlerinde şu tarihte al bu tarihte al diye bir şey olmaz. uçak biletini alacağınız şehirde bir etkinlik olur bilet daha 6 ay öncesinden pahalılanır. bazen de 1 hafta sonrasına alacağınız bilet 49 TL iken 2 ay sonra alacağınız bilet 150 tl gözükür.

Uçak biletlerinde komplike ve talebe bağlı olarak yükselen bir sistem vardır. seferin doluluğu alacağınız tarih, saat, insanların o sefere ilgili vs. bunlar hep etkendir. o yüzden alacağınız bilet fiyatı çevresindeki günlere göre aynıysa biraz bekleyebilirsiniz belki ilerleyen günlerde kampanya olur. daha yüksekse kesin alın çünkü düşme şansı yok (havayolu ekstra kampanya yapmadıkça). daha düşükse kesin alın çünkü diğer günler de o fiyattanmış sonradan yükselmiş (talebe bağlı olarak) bir kaç güne sizin alacağınız gün de yükselecektir.
  • mr.goodcat  (02.04.18 19:34:38)
uçuşa 3 hafta kaldıysa 100 tl'den aşağı düşme ihtimali yok. 5 koltuk bitince daha da yükselir. 5-10 tl daha düşürmek için acentelerin kampanyalarını da takip edebilirsin.

mesela bugünün kampanyaları; ( pegasus'larda geçerli değil )

www.ucuzabilet.com
www.aerobilet.com.tr
  • spirit crusher  (02.04.18 20:55:36)