Çocuk için GPS saat önerisi

6 yaşındaki oğlum için gps özelliği olan, nerede olduğunu sağlıklı şekilde takip edebileceğim bir saat almak istiyorum. aliexpress gibi sitelerde bir sürü ürün var ama hangisi kaliteli hangisi uyduruk bilemedim. var mıdır kaliteli bir saat öneriniz?

Rasyasyon muhabbetini pek takmayan birisi de olsam 6 yaşındaki bir çocuğun kolunda gsm sinyali alıp veren bir cihazla gezmesini pek uygun görmezdim.

GPS bir saat sürekli gps takibi yapıp bir bir sunucuya akkarıyor olursa şarjının pek uzun ömürlü olacağını zannetmem.

En mantıklısı wifi ile konumlaması açık olan android bir telefon en mantıklısı aslında, google konum geçmişi ve cihaz yöneticisi başlıca araçlar olur. Fakat 6 yaşında ve üzerinde telefonla gezmesi pek mümkün değil gibi :/
  • atom karincanin torunu  (01.04.18 21:30:12)
hocam açık alanda zaten cihaz olsa da olmasa da gps sinyalleri var. bildiğim kadarıyla sinyaller tek yonlu olduğu için zekstra bir radyasyon durumu söz konusu değil. ama arsştırmak lazım daha detaylıca

  • fatihdr  (01.04.18 21:42:13 ~ 21:42:36)
neaptınız kankalar koskoca takip sisteminin eline vermişiniz.

çocuğun kolunda saat olmasa da gps'ti glonass'tı vb sinyalleri zaten radyoaktif olarak yiyor. yani hepimiz yiyoruz bu yüzden çok şeyapmaya gerek yok. koluna saati takınca bütün uydular ona dönüyor gibi bir durum yok, o radyasyon hep içimizde <3

gps takip sistemlerinin çalışma prensibi şöyle; eğer aktif bir okuyucu varsa 3 saniyede bir, eğer aktif okuyucu yoksa kimi 1 dakikada kimiyse 5-10 dakikada bir gidip bir sunucuya konum bilgisini yazıp çıkıyor. yani araçlardaki gps'ler gibi hep aktif bir gps ve veri bağlantısına gerek duymuyor sistem. şarjı da öyle hemen bitmez bunlar lte veya 3g kullanmıyor, bir çoğu hala eski edge sistemini kullanıyor. hatta keşke çevirmeli (wap) bağlantı kullansa daha az şarj yer ama kime anlatıcan...
  • Tears of Devil  (02.04.18 10:32:24)
Kuzzum vardi bi ara

  • kartonpiyer  (02.04.18 16:54:48)