Yurtdisinda calismak ve askerlik

Bu 3 sene calisma mevzusunda herhangi vizelerle 3 sene yoksa oranin kalici oturumu veya vatandasligi ile mi calisinca?

Sigortali derken, vergili mi oluyor bazi ulkeler icin?
Ozel saglik Sigortam var, vergili calisiyorum yani kayitli ve bir de emeklilik fonu tarzi bir sey var.

  • baldur2  (01.04.18 08:11:53)
Oranin vatandasi olunca trde askerlige gerek olmuyor ki zaten?

Oturma izni (calisma izni) ve orada sosyal guvenceli calismaniz lazim diye biliyorum
  • kuehles blondes  (01.04.18 11:28:08)
oturma izni esit degildir calisma izni.

cogu gecici vizenin calisma izni oluyor. ogrenmek istedigim de bu zaten.
  • baldur2  (01.04.18 11:35:45)
Kural su "Oturma veya çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren veya bir meslek ya da sanat mensubu sıfatı ile yabancı ülkelerde bulunmak veya bir iş sözleşmesine bağlı olarak yabancı bandıralı gemilerde gemi adamı statüsünde çalışmak"

is sozlesmen, pasaportundaki oturma izni (genelde oturma izninde o ulkede bulunma sebebin veya o oturum izninin verilme sebebi belirtilir), maas bordron (maas bordrosunda zaten o ulkeye vergi odedigin belirtilir) var ise e-konsolosluk uzerinden randevu alirsin. Bulundugun ulkeden gerekli belgeleri randevu sirasinda belirtir ve senden hazirlamani isterler. Boylece askerligini erteletebilirsin.
  • emrahday  (01.04.18 13:42:55)