[]

Pasaport için 5 yıl önce çektiğim biometrik fotoyu versem sorun çıkar mı?

Hani kural son 6 aydır ya!

Bu kurala uymasam fark edilir mi? Araştırıyorlar mı bir şekilde?

Elimde beş yıl önce çektirdiğim biyometrik fotoğraf var.

Gerekli belgeler arasında "Varsa eski pasaport" diyor bu arada. Onu götrmek zorunda mıyım. Çünkü o biyometrik fotoğraflar orada da var.
Gerçi onu götürmesem sistemden de görebilirler.

Özetle, bana bu fotolar son 6 ayda çekilmemiş derler mi?

 
yeni çektirmen lazım. eski pasaportunu da götürmen şart çünkü onu iptal edecekler ki yeni pasaportunu versinler.


  • duskspiper the wise  (31.03.18 16:39:15) 
Aynı durum bende de var.Cevapları merak ediyorum.Bence yeni çektirmemiz lazım. Dediğn gibi eski pasaporttaki resmi sistemden görür,sen pasaportu götürmezsen bile.Yine de denersen haberimiz olsa güzel olur:)


  • ırene adler  (31.03.18 16:42:11 ~ 16:42:31) 
tabi ki çıkıyor, sisteme yeni fotoğrafını yüklerken eskisiyle eşleştirme yapıyorlar.


  • ada meltemi  (31.03.18 16:50:29) 
memurun inisiyatifinde. ben pasaport çıkartırken başka biri pasaportunu yeniletmeye gelmişti ve eski pasaporttaki fotoğraflarını getirmişti. memur biraz ık mık etti ama neyse dedi ve işlemi yaptı.


  • theseachange  (31.03.18 16:53:02) 
son 6 ay olmalı


  • kafamdabiseyvar  (31.03.18 18:22:51) 
ben pasaporta verdiğim fotoyu 2 yıl sonra yeni kimlik için kullanmıştım o zaman sorun olmamıştı ama ikisi de pasaport olduğu için sorun olabilir.


  • nundu  (31.03.18 18:36:57) 
Vize de dahi eski vizenizde aynı fotoyu kullanmışsınız diye cevap dönmüştü ispanya konsolosluğu.
Yeni çektirmen lazım

  • iki yüzlük  (31.03.18 19:06:20) 
Emniyette farkedilmese bile pasaportların basıldığı yerden döner. Bana memur öyle demişti.


  • eagofant  (31.03.18 19:38:42) 
5 yıllık pasaportum vardı. bitti, 5 yıl önce o pasaport için çektirdiğim fotoğrafla 10 yıllık pasaport çıkardım. eski pasaportumda hangi fotoğraf varsa yenisinde de o var. ama belki benim şansımdır.


  • kamile necaset  (31.03.18 20:30:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.