Brewed coffee

İsmi tam olaak ne bilmiyorum ama bu süzme yöntemli kahve aparatı olan kahve sanırım değil mi? Bardağın üzerine filtre kahve kağıdı ile birlikte bir aparat koyup demliyorlar ya; onu nereden alabiliriz? Bu yöntemle ilgili her türlü tavsiyenize açığım çok teşekkürler şimdiden!

  • oscar  (30.03.18 15:56:19)
Evet, brewed cekilmis kahvenin uzerine (sicak) su -gecen sene bayagi populer olan cold brew seklini de unutmamak kaydiyla- cekmek oluyor. Tchibo´da porselenini bulabilirsiniz. Online olarak "Melitta" markali iyi filtreler de bulabilirsiniz. Ben Tchibo´nunkinden gayet memnunum.

Onemli olan, suyu kaynattiktan sonra bir 20-30 saniye bekletmeniz ve oyle, yavasca suyu filtrenin uzerinde gezdirerek koymaniz. Boylece kahvenin eksimesini buyuk oranda engellersiniz. Eger bu yavasca dokme olayini yapamiyor, direkt tum suyu boca ediyorsaniz, bunun icin yapilmis ozel caydanliklar var: static.prima-coffee.com
  • buf-e kür  (30.03.18 15:57:34 ~ 15:57:59)
hario v60

  • Tears of Devil  (30.03.18 15:58:58)
Arkadaşlar tchibo'dan pour over aldım, 2 kişi için hazırladığınızda her biri için ayrı filtre kağıtlarıyla 2 seferde mi hazırlıyorsunuz yoksa kahveyi bol tutup tek demlik mi? Çünkü kahvenin köpüklenmesi gittikçe azalıyor sanki çok fark eder mi? Bir de kahve demlenirken soğudu yau bunu sıcak hazırlama yöntemi var mı?

  • neferkitty  (30.03.18 20:47:55 ~ 20:59:06)
neferkitty, kac kisilik filtre aldiniz? 4 kisilik ise, rahatca, iki kisilik kahveyi yapabilirsiniz bir kerede. Cok da sogumaz.

Filtrenin altina ya agzi bayagi genis mesela Venti Starbucks bardaklarindan koyun -tam oturuyor filtre bu bardaga- ya da porselen kahve-cay sürahisi? kullanin ve bardaklara paylastirin. Sunun porselen olanindan: www.pasabahcemagazalari.com
  • buf-e kür  (31.03.18 17:07:51)