Ortaokul müzik öğretmenleri

Selamlar, 5. sınıfta müzik dersi yokmuş, 6. sınıf müfredatı hakkında bilgisi olan var mı? Oğlumun okulunda müzik dersinde 18 mart için birkaç şarkı söyletildi (o da gösteriye katılanlara) digerleri müzik dersinde boş boş oturuyorlarmış. Sınıflar max. 18 kişi ve özel okul.

Neden bu çocuklara, biraz nota bilgisi, müzik akımları,biraz müzik tarihi vb. öğretilmiyor? Müfredatta yok diyelim ama hoca insiyatif alamaz mı?

Enstrüman çalmayı geçtim, benim zamanımda mandolin, flüt çalardık. Çok da güzel öğrenmiştik. İstenirse blok flüt öğretilebilir aslında.

Fikirlerinizi alabilir miyim? Bence çok önemli bir ders müzik dersi. Yanlış mı düşünüyorum?

cok haklısınız. okula öğrencileri bağlayanilecek derslerin boş geçilmesi acayip anlamsız. ama öğretmenler insiyatif aldıklarında müdürü karşılarında bulabiliyorlar. mandolin istense mesela ve bunu karşılayamayan bir aile olsa müdüre gidebilir gibi. okul sağlasa keşke direkt yaygın olan bu olsa ama değil. bence veliler olarak bu konuya yoğunlaşıp okulla öyle konuşabilirsiniz veli birlikleri önemli oluyo karar alınmasında. hem böylece ailelerin yaklaşımını da görmüş olursunuz gerekirse karşılayamayan ailelere destek çıkılacak fon vs yaratabilir durumu iyi olanlar gibi. sınıf bazında olduğu için külfetli de olmaz. hocayla işbirliği içinde bence deneyim cok güzel olur

  • blacksky  (31.03.18 11:27:18)
hah özel okul bir de. en önemli detayı atlamışım :) direkt talep edin yahu hayvan gibi para veriyorsunuzdur muhtemelen. islamil bi okul değilse olmaması aşırı saçmaymış zaten

  • blacksky  (31.03.18 11:28:19)
kardeşim 5. sınıfta özel okula gidiyo ve okullarında müzik dersi var üstüne bi de haftasonları kulüp dersi olarak ritm dersi alıyorlar. olmaması çok saçma özel okulsa

  • nundu  (31.03.18 12:02:25)