[]

CRP 140, günde 3 parol ve ateş yükselme eğilimi?

Tıpçı reyizler bir sorum var.

uzun zamandır hastanede kalan babamda envai çeşit operasyon oldu, birbirini tetikledi demeyelimde alakasız yerlerden arka arka sıkıntılar çıktı şanssız şekilde. neyse hepsi halloldu, tek geriye kalan mevzu var o da günde üç posta ateşinin bir anda 38-38,5lara çıkması akabinde bağlanan parol.

bugüne kadar 5-6 çeşit antibiyotik denendi biri neredeyse adamı felç ediyordu heryeri uyuştu, diğerleri tepki vermedi. kültür temiz, crp 90-140 arası geziyor günden güne ama yok arkadaş birgün ateşsiz geçiremedi adamcağız. alltan hala hastanede yoksa acile koşturmaktan hayat kayardı.

şeyi sorucam, hastane enfeksiyonu denilen dalgalar kültürde, kan testlerinde kendini gösteren şeyler mi yoksa bu başka birşey diye mi düşünmek gerekir?

minik bir bilgilendirme yaparsanız harika olur cidden.

 
Sedimentasyonu kaç? Hastane enfeksiyonu, kültürde, kan testinde çıkardı diye düşünüyorum.

Bu arada, benim de bir kere CRP değerim 100 küsürlere çıkmıştı. Sonunda, subakut-tiriotid teşhisi kondu. Herhangi bir virüsün, bademcikleri vs tutmak yerine, tiroidleri tutup, onlara zarar vermesinden kaynaklanıyor. BU hastalıkta da, iltihap olmadan, enflamasyon yüzünden, CRP çok yükseliyor. Çözüm de, antibiyotik değil, NSAII'ler oluyor. SOnuç olarak, eğer bakılmadıysa, bir tiroid değerlerine baktırın derim.

p.s. doktor değilim.
  • agluna  (30.03.18 11:33:58 ~ 11:34:12) 
bazı kültürler geç çıkıyor.


  • la noix  (30.03.18 11:34:11) 
sedimentasyonu bilmiyorum. bu üçüncü haftası. 3 er gün arayla çıkıyor kültürler, toplamda 6-7 tane kültür testi net yapılmıştır ama ses soluk yok.


  • m4a1  (30.03.18 11:45:03) 
Hocam çok genel bir soru olmuş, evveliyatını bilmeden atıp tutmak çok zor. Evveliyatını bilerek de zor aslında (kolay olsa başındaki doktorlar basitçe çözebilirdi en azından). Benim açımdan ilk aklıma gelen -operasyonlar geçirdi demişsiniz- akciğerle alakalı sorunlar olabilir. Elbette geçirdiği operasyonların niteliğine göre değişmekle birlikte atelektaziden başlar, bilateral pnömoniye, hatta ARDS'ye kadar gider. Göğüs hastalıkları uzmanı gördü mü babanızı?


  • gonion  (30.03.18 13:43:45 ~ 13:44:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.