Herkes neden bu kadar bencil

Bazen gözlerimi kapatıp çocukluğuma dönmek istiyorum ama mümkün değil gibi.

Umursamama, bencillik, acısını görmezden gelme yanında oturanların.

Bu kadar bireysel olmak boğuyor.
Kimse ile konuşamıyorsun bile. Ya eleştiri ya yapaylık.

Üniv den aktif görüştüğü arkadaşı kalmayalar neler yapıyor?

Bencillik arıyorsan bir Almanya falan git gör derim. Türkiye'de yaşayıp da insanların bencil olduğunu düşünmek için çok saçma sapan bir ortamda yaşamak lazım. Türklere çok şey söylenebilir ama bencil denemez.

Bana göre sorunu biraz da kendinde aramalısın. Acaba neden insanlar bana böyle davranıyor diyerekten. Kusur olarak söylemiyorum, insanlarla farklı frekansta farklı boyutta da olabilirsin. İnsanlar kendisi gibi kişilerle arkadaşlık kurar ekseriyetle.
  • bos gezenin bos ustasi  (30.03.18 01:10:27)
Benim Batılı takılmakla övünen, soğuk, insan sevmeyen bir arkadaş vardı, o bir batıya gitti çalışmaya, 6 ay sonra iş bitince topuklayarak geri döndü, bize anlatıyordu insanlar çok soğuk bencil bireysel diye. Adama insan sevgisi geldi dönüşünde.

Türkiyedekiler için tembel, cahil filan denebilir ama bencil ve bireysel denemez. Arkadaşlıklarını gözden geçir, yenilerini kazanmaya çalış derim.
  • KaraSakall  (30.03.18 09:02:36)
bu tip konularda yanitim sabittir:

goo.gl

tek basinaligin keyfine bak.
  • tabudeviren  (30.03.18 11:14:05)
(bkz: ya ne olacağıdı)

bencillik çok güzel sen de gelsene.
  • i m cool with that  (30.03.18 11:20:09)