haftada ortalama kaç saat maç izliyorsunuz

ne maçı olduğu önemli değil.
spor programları değil de maç soruyorum.

  • sutlu nescafe  (29.03.18 17:56:19)
yılın hangi döneminde olduğumuza göre çok değişir. normalde hafta içi maksimum iki maç, hafta sonu günlük ortalama üç maç izlerim. maç başına ortalama 2 saat diyebiliriz çünkü %90 futbol ve hokey izliyorum. 11 nisan'dan sonra 5 haziran'a kadar NHL play-off'ları dolayısıyla günde yaklaşık 8 saat olacak. saat farkı yüzünden bazı günler çok zorluyor ama ev ile iş-okul yakınsa, sosyal olma mecburiyetin yoksa (en azından öğrencilikte) götürüyorsun her türlü. benim derslerim 9:30 - 15:00 arası mesela. maçlar sırasıyla gece 2 ve 5'te (bazen 5:30) başlıyor.

normal şartlarda en geç 17'de yatağa giriyorum. yapmam gereken bir ödev, çalışmam gereken bir sınav vs. varsa gece 11 veya 12'de (yoğunluğa göre) kalkıp onu hallediyorum, yoksa direkt 01:45'e kuruyorum saati. 2'den 8:30'a kadar maç izliyorum ama periyot araları 20'şer dakika falan, iki maçta toplam 4 periyot arası oluyor. ayrıca hafta sonları camış gibi uyuma şansı, bazen bazı seriler erken bittiğinde o günün boşa çıkması (yani o gece hiç maç olmaması veya tek maç olması) gibi durumlar oluyor. yapılması gereken işler, telafi edilmesi gereken uyku vs. de bu zamanda hallediliyor. sabah 9'da evden çıkmak koyuyor tabii ama çakıyorum kahveyi (normalde sevmem ve içmem ama amerika saatine göre yaşayınca çok iş görüyor), okulda zaten arkadaştır derstir derken açılıyorum. ooh hayat bana güzel.

normal şartlarda "oha ayı oğlu haftada 10 saat maç izlenir mi" diyen birine hiç ses etmem, "haklısın abi boşa yaşıyoz resmen" derim ama nhl play-off'ları çok başka bir şey benim için. çalışsam mesela, bir aylık yıllık iznim olsa, en az 15'ini ilk tur maçları için ayırırım. süper über bi yerde çalışsam ve senelik iki ay toplam iznim olsa, en az 1 ayı nhl dönemine gider.

daha başlamasına 10-12 gün var ama şimdiden sinirleniyorum günler geçmiyor diye.
  • der meister  (29.03.18 17:59:33 ~ 18:01:39)
2-3 maç izlerim heralde ortalama. ama dünya kupası falan varsa değişir.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (29.03.18 18:23:04)
Haftasına göre değişiyor.

Avrupa liglerinin olmadığı haftalarda genelde 2-3 maç izliyorum. Maçlar hafta sonu olduğu için o günler planımın ne olduğuna göre değişiyor. Genelde cumartesi öğlen ofiste premier ligde kimin maçı varsa onu, Galatasaray maçını, üstüne pazar akşamı da en eli yüzü düzgün maç neyse onu izliyorum. Takip ettiğim bikaç tane takım var, maçını izleyemediklerimin özetini izliyorum sonradan.

Şampiyonlar ligi vs. varsa, yine akşam bir şey yapmıyorsam 1er maç izliyorum salı-çarşamba günleri. O haftalarda da 4-6 maç oluyor.
  • cay koy geliyorum  (29.03.18 18:24:31 ~ 18:26:15)
hafta sonu iki saat kesin. fc basel'in her maçını mutlaka izliyorum.

onun dışında premier lig'de günde bir maç izlemeye çalışıyorum. ki bunun dışında süper lig'de 19:00 seansındaki maçları datakip ediyorum.

yani bir gün için 5-6 saat diyebilirim. duruma göre daha fazla.
  • deveyidiken  (29.03.18 18:24:41)
Adın ne diye sorulsa 5 paragrafla cevap verecek :D bomboş.

Soruya cevaba gelirsek, totalde 20 falandır.
  • brad pitt  (29.03.18 18:24:58)

  • mikahakkinen  (29.03.18 18:50:40)
Haftada 1,5-3 saat arası bir ortalama çıkar. Beşiktaş'ımın maçını ritüel gibi beklerim, kaçırmam, yanına da rakiplerden Fb. ya da Gs'nin zevkli/kritik/büyük bir maçı varsa onu izlerim.

  • onemoremile  (29.03.18 18:58:34)
15 dk

  • westblack  (29.03.18 19:32:31)
Satranç sayılıyorsa benim bey geçen hafta boyu gunde onar saat falan izlediydi maçları. Normalde de haftada rahat bi 10-15 saat izler.

  • halanne  (29.03.18 20:50:40)

  • boyle buyurdum  (30.03.18 02:31:48)
geçen seneye kadar challenger'ından futures'ına kadar izliyordum. grand slam dönemlerinde günde 10 saat falan izlediğim oluyordu. sonra djokovic ara verince ben de bıraktım izlemeyi. bu sene düzenli olarak bir tek -acı verici olsa da- djokovic'in maçlarını izliyorum. bir de geçenlerde indian wells finalinde iğrenç federer taraftarlarına rağmen del potro'nun kazandığını öğrendikten sonra onu indirip izledim zevk yapayım diye. 2 gece önce de uyku tutmadı miami masters'tan 2 maç izledim. şimdi üşenmeyip topladım hepsinin sürelerini. bu sene toplam 21 saat maç izlemişim. o da haftada 1.6 saat yapıyor.

  • misterturist  (30.03.18 02:27:16 ~ 02:40:40)