Çantanızda ne var?

Çantam devasa bir boyutta ve içinde bir dünya şey var. Kendimi hamal gibi hissediyorum ama bir yandan da taşımam gerekiyor onları. Sizin düzenli olarak kullandığınız çantanızın içinde neler var? Daha hafif bir çanta için ne yapmalıyım?

bene eskiden deli gibi tüm makyaj malzemelerini taşıyordum. artık bıraktım. bu sayede yüküm yarı yarıya indi.

telefon, cüzdan, kulaklık, dudak nemlendiricisi, polo şeker, anahtar. bazen de ufak su şişesi.

bunun dışında ekstra makyaj malzemesi vs taşımam gerekiyorsa makyaj çantasına koymayıp direkt çantanın dibine atıyorum, daha az yer kaplıyor.

yaz mevsimi için gözlük tabi, unutmuşum.

hatta al bak da salaklığımı gör.
www.eksiduyuru.com

hayır bi insan allık ve fırçasını neden yanında taşır, nasıl bi manyaklık benimki acaba? sanki acil podyuma çıkıcam asşkaşdlf yalnız küçük bi törpü ya da tırnak makası özlemi çekmiyor değilim çünkü tırnaklarım çok kolay kırılıyor ve deli ediyor beni düzeltene kadar o kırık,tırtıklı kısım.
  • elorelia  (29.03.18 16:17:46 ~ 16:25:02)
Telefon, cüzdan, bir tane ruj, kalem, kulaklık, kitap, gözlük kutusu, anahtar, dudak balmı, ıslak mendil, kuru mendil, orkid

Benimki deprem çantası kıvamında anlayacağın :D
  • helena  (29.03.18 16:21:52)
ne var ki o kadar? bende cüzdan, anahtar, şarj aleti, kulaklık, göz kalemi, ayna, krem, ruj, günlük ped, deodorant, hava yağışlıysa şemsiye var. böyle yazınca çok gibi oldu ama boyutları küçük olduğu için pek yer kaplamıyor.

  • dedimmidemedimmi  (29.03.18 16:23:21)
bilgisayar, dosya, ıslak mendil, kuru mendil, başka mendiller(xd), ruj, kulaklık, minik parfüm, şarj aleti, minik defter iki tane, kalemlik, soğuksa şal veya kapşonlu, su, cüzdan, krem ve antibakteriyel sprey. dışarıya gezmeye gidiyorsam bilgisayar, defter, dosya ve şarj aleti çıkar makyaj çantası girer.

not: normalde sırt çantası taşıyorum da gezmeye vs giderken normal çanta.

edit: yazdıkça aklıma geliyor ve ekleniyor:D
  • playing star again  (29.03.18 16:25:01 ~ 16:26:29)
cüzdan, kağıt mendil, ıslak mendil, güneş gözlüğü, anahtar, lipbalm, günlük ped, kulaklık, powerbank veya şarj aleti, telefon. bütün gün dışarıda olacaksam böyle.

ama fırsatım olduğunda en elzemleri cebe atıp çıkıyorum, mis.

bu arada sen ne taşıdığını yaz, biz de hangisinden vazgeçebileceğini söyleyelim bence.
  • bxgx  (29.03.18 16:41:22)
Yok yok diyebilirim. Cüzdan, güneş gözlüğü, anahtarlık, gözyaşı damlası, ağrı kesici ve bir ilaç daha, naneli şeker, ped, makyaj çantası, parfüm, tablet, cep telefonu, ıslak mendil, kuru mendil, gözlük silme mendili, kulaklık, el kremi, termos bardak, şarj aleti, kindle ya da kitap. Aklıma gelenler bunlar.

  • devilred  (29.03.18 17:14:18)
laptop-iş notları-ders notları-günes gözlüğü-powerbank

  • binder dandet  (29.03.18 17:17:18)
Deodorant dış fırçası ve macunu tıraş köpüğü ve bıçağı krem

  • all girls dream  (29.03.18 17:29:26)
erkek olarak şunu dene diyebilirim cesaret edebilirsen.
yanına cüzdan,telefon ve anahtarlarını al.
dayanabilirsen 3 gün böyle gez.
sonra esas ihtiyaçların ortaya çıkacaktır.
benim laptop çantam için güzel bir çözüm olmuştu.
  • victim35  (29.03.18 17:30:02)
anahtar, cüzdan kulaklık, bir adet lastik toka, ruj ve allık.
çantam da el kadar bu arada.

  • damla sakızlı dondurma  (29.03.18 17:32:22)
beyfendiye edc gönderelim

everydaycarry.com
  • edgenabby  (29.03.18 17:42:05)
bilgisayar
şarj aleti
kitap
cüzdan
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (29.03.18 17:49:02)
şarj aleti
kulaklık
su matarası
selpak
gözlük
defter
hırka
kalem
kitap
parfüm
krem
çantanın dibinde de bir sürü ıvır zıvır var, ne olduklarını ben bile bilmiyorum.

cüzdanı ve telefonu cebimde taşıyorum.
  • sir gawain  (29.03.18 17:53:20 ~ 17:54:09)
Şu an olanlar:
Cüzdan, optik gözlük ve güneş gözlüğü, şemsiye, ajanda, not defteri, kalem, dudak nemlendirici, iki tane ruj, ıslak mendil, peçete, anahtarlık, diş fırçası ve macunu, şarj aleti ve kulaklık.

  • pike  (29.03.18 18:30:02)
Su, telefon, mendil, nemlendirici krem(kis aylarinda), el kremi, dudak nemlendiricisi. Tüm kremler cok kucuk metal kutularda. Ama bir litrelik su kabim nedeniyle cok da hafif bir canta olamiyor.

  • buf-e kür  (29.03.18 18:33:11)
Cüzdan
Bozuk para cüzdanı
Gözlük kabı
Kulaklık
Su şişesi
Şemsiye
El kremi
Dudak nemlendiricisi
Islak mendil
Peçete
Anahtarlık
Telefon
  • i m cool with that  (29.03.18 18:34:23 ~ 18:43:24)
Cüzdan, kulaklık, anahtar, güneş gözlüğü, bez çanta (market alışverişleri için)
Dudak nemlendirici, kitap, peçete

  • peggy  (29.03.18 18:37:21 ~ 18:37:41)
Genelde cuzdan, pecete, su sisesi, anahtar, gunes gozlugu, goz kalemi, ruj, market alisverisi icin poset/bez canta, tukenmez kalem ve a6 boyunca ajanda.

  • kuehles blondes  (29.03.18 19:05:40)
Cüzdan
Ruhsat
150ml’lik parfüm
Ev anahtarı
İş anahtarı
Araba anahtarı
Güneş gözlüğü
El kremi.
  • hernezıkkımsa  (29.03.18 19:07:51)
-Telefon
-Cüzdan
-Bozuk para cüzdanı
-Anahtarlar
-Toka
-Kitap
-Kalemlik
-Sağlık ve makyaj çantası (içinde yara bandı, gözlük bezi, ıslak mendil, kuru mendil, dudak balmı, el kremi, el dezenfektanı, kolonya, diş fırçası, göz damlası, ruj, ped)
-Kulaklık
-Sakız, şeker
-Termos
-Su

Bir sürü şeyi de arabada bırakıyorum. Yedek ayakkabı ve kıyafet, gözlük, şemsiye, fazla kitaplar, ayakkabı süngeri, powerbank vs.
  • Lim5  (29.03.18 19:24:42)
Kitap
Cüzdan
Kent kart kulaklık personel kartı
Islak mendil kuru mendil
Göz damlası
Anahtar
Üç beş malzemeden oluşan minik makyaj çantası (kalem kutusu aslında)

Yazın da güneş gözlüğü
  • mutlusismankedi2015  (29.03.18 19:37:32)
Bütün günü dışarıda geçireceksem eğer sırt çantamda:
Kitap
Defter
Birer Kursun- tükenmez kalem ve silgi
Yeşilçay dolu termosum
Su şişem
Telefon-şarj
Selpak
Naneli şeker
Cüzdan

Normal kol çantamda:
Telefon/şarj
Kitap
Defter
Kalem
Cüzdan
  • Amaranta ursula  (29.03.18 19:58:38)
boxer, tişört, çorap, (havaya göre) yağmurluk, el kremi, saç kremi, deodorant ve roll on, diş fırçası ve macunu, listerine; bot giymişsem, iş için spor ayakkabı, yara bandı, yanık kremi, şarj aleti, ıslak mendil(ler), kağıt mendil, şarj aleti ve power bank, isviçre çakısı, iş eldiveni :P , kedi maması, içme suyu, birkaç kalem, çakmak :) bir de çok ağırlık yaptığı için çıkardığım çok amaçlı bir alet vardı. testeresi, çekici, makası vs bir sürü aparatı olan.

bonus: (git: #1190902 )

edit: küpelerim :P
  • runagain  (30.03.18 03:17:00 ~ 03:17:55)
goz damlam
powerbank
gozluk
bandana
yemegim.
kuruyemis
su
meyve
kulaklik
  • baldur2  (30.03.18 08:50:00)