Kedimin tasma takmasini nasil saglayabilirim

Asagi yukari 8 aylik bir kedimiz var. Tasma takar takmaz kendinden geciyor, cikartmaya calisirken nefessiz kalip olecek diye korkup cikartiyoruz.

Taktiktan sonra odul mamasi falan veriyorum, bi 2-3dk unutuyor saftirik takiliyor cool cool. Sonra farkedince yine ayni kendinden gecmece. Nasil yapmak lazim?

küçüklükten alıştırmayınca takılamıyor. sevmiyorsa yapacak bir şey yok, takmayacaksınız.

  • dedimmidemedimmi  (29.03.18 15:14:47)
Zorla takmayın yazıktır, bizimkine de takmıyoruz.

  • peggy  (29.03.18 16:01:06)
2 darlanip 2 cildiriyor, sonra alisiyor dedi petshop sahibi arkadasim. Bisey olmazmis, patilerini sokamiycak kadar dar taksin dedi.

  • balpolen  (29.03.18 16:45:39)
Takmayın bence :/ eskiden biz de takmıştık ama çöl gereksiz. Hele o çıngırak, sürekli onu rahatsız eden bir ses. Her hareketinde. Takmayın :/

  • mutlusismankedi2015  (29.03.18 19:39:02)
Yok o ses çıkaran saçma şeyi direkt çıkarttık zaten. Aslında amacımız sadece şekilden ziyade minik bir name / contact tag gibi bir şey koyup olur da bir gün kaçar kaybolursa kolayca bulabilmek.

  • elon  (29.03.18 20:06:08)
Doğrudur ama gerçekten hiç sevmiyorlar, bence boşverin :(

  • mutlusismankedi2015  (29.03.18 21:05:17)