kartpostal

yurt disinda ne guzel envai cesit kartpostallar var. bizde bakiyorum ya 1970lerden kalma soluk renkli istanbul kartpostallari, ya pamukkale travertenlerinin bembeyaz oldugu donemlerden kalma bir kosesinde dansoz fotografi olan turkiye kartpostallari, ya da gullu dalli, karikaturlu veya ustu yazili hallmark kartlari var. soyle gorunce begendirecek orijinal gorunen guzel kartpostallar bulamiyorum. ezkaza azicik hosuma gidecek bir kart bulsam o da 4 (dört!!!???) tl. yok mu guzel kartpostal satan bir yer? ben cok aradim bulamadim.

bu arada tek onu baskili arkasi bos kartlardan ariyorum, kapakli ici acilanlardan istemiyorum.

bu aralar cok denk geldigim eski turk filmleri afisli kartlar var ama o da beni pek sarmiyor. illa turkiyeyle filan alakali olmasi sart degil, tek kart halinde ve orijinal olmasi yeterli. ne cok yazdim yine yav :s

sehir: istanbul

yurt dışında da güzel kartpostallar pahalı. türkiye'deki kitabevlerinde gayet güzel kartpostallar var; çoğu, yurt dışındakilerden daha güzel. abd'de uyduruk kartpostalları 50 cent'e alırken kaliteliler 4-5 dolardan başlıyor. kuzey avrupa'da biraz daha farklıydı; ama hemen hemen aynı fiyatlardaydı.

D&R'a baktın mı? ya da diğer büyük kitabevlerine?
  • sen git ben geliyorum  (28.03.18 21:58:47)
zaten aldigimi d&rdan aliyordum. istanbul temali illustrasyonlu kartlari var onlar epey guzel. ama sadece 2 veya 3 cesidi var o kartlarin. diger kitabevlerinde gorduklerim nispeten kaliteli ve guzel olanlar da dedigim gibi 4 tl. anlamsiz bir fiyat bence bir kartpostal icin. bir de kalin kartlar onlar hep. kartpostal kagidina basilmis olarak bulamiyorum zaten hic.

  • in vino veritas  (28.03.18 22:10:06)
send2card, 2girls1card, postcard_kartpostal instagram hesaplarına yönlendirebilirim sizi. Kartpostal grubumuzdan birkaç arkadaşın kendi ve arkadaşlarının tasarımlarına yönelikler. Birkaç tane daha olacaktı. Bulursam yazarım.

  • desdenova34  (28.03.18 23:00:13)