Sultan-i yegah - mor ve otesi yorumu

Herkese merhaba,

Sizce mor ve otesi'nin sultan-i yegah yorumu nasil olmus?

open.spotify.com

bir daha dinlemem.

  • La Femme D'argent  (28.03.18 12:33:30)
dümdüz, standart bir şarkıya çevirmişler, şu coverı mor ve ötesi değil piyasaya yeni çıkacak ismini duyurmaya çalışan bir grup yapsa aynısı olur

  • freebird5406_2  (28.03.18 12:34:23 ~ 12:35:12)
orijinalini dinlemeden Mor ve Ötesi versiyonunu dinledim.
Çok hoşuma gitti.

  • burfak  (28.03.18 12:35:59)
Berbat ve ötesi olmuş. Cover edelim derken parçayı kavurmuşlar

  • 1adam  (28.03.18 12:36:35)
Yabanci birisine dinlettim biraz once, kendisi cok begendigini soyledi ve "purple and beyond" adini da not aldi daha sonra bakmak icin. Kendisi orijinal halini dinlememistir buyuk ihtimalle. Bi' ara nur yoldas yorumunu da dinletip yorum yapmasini isteyebilirim belki.

Ben neredeyse uc saattir araliksiz dinliyorum, cok da begendim. Yorumlarda hem begenenleri hem de begenmeyenleri gorunce sizlere de sormak istedim. Neden sordugum sacma ama olsun. Soru sorudur :)
  • lamira  (28.03.18 12:39:45)
orijinalin girişi, müziği o kadar güzelki çok da severdim ben, mor ve ötesini dinleyince ne yani bu dedim.

  • pamuk helvalar cebe  (28.03.18 12:48:16)
Giriş solosu fena değil, fakat hepsi o kadar. Nur Yoldaş'ın yorumuyla kalsaydı keşke. Felaket olmuş diyorum.

  • sevgikusunkanadinda  (28.03.18 13:22:20)
en sevdiğim şarkılardan biriydi zaten, Mor ve Ötesi versiyonunu da çok sevdim, bi kaç gündür sadece onları dinliyorum

  • euteamo  (28.03.18 13:24:45)
Dümdüz. Hiçbir duygu, his yok.

  • nickini degistiren yazar  (28.03.18 14:19:34)
klipteki dave grohl çakması gitariste bakmaktan odaklanamadım şarkıya youtube'da dinlerken. ben beğendim güzel olmuş da biraz boş mu kalmış nedir çözemedim tam. böyle azıcık arkaya klavye mlavye olur flüt olur efenime söyliyim çello olur bi şeyler daha olsaymış keşke.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.03.18 14:35:16)
maalesef bu parçanın varlığından çok geç haberdar oldum. ilk mor ve Ötesi'nden dinledim ve sevdim ama orijinali daha güzel tabi ki.

  • nothing in my way  (28.03.18 14:37:27)
çok değil ama kötü. orjinalini dinledikten sonra çok kötü oluyr.

  • mehmed resad  (28.03.18 15:15:54)
Bu şarkı, Nur yoldaşın sesi düşünülerek özellikle onun söylemesi için ergüder yoldaş tarafından yazılmış bir şarkı. O yüzden başkasının nur yoldaş'ın seviyesinde söylemesi son derece zor.

Ama söz konusu cover'sa, bence bu şarkını nur yoldaştan sonra en iyi söyleyen kişi özge fışkın. Dinleyin, siz karar verin;

www.youtube.com
  • sarap dumani  (28.03.18 15:48:32)
sarap dumani, cok tesekkurler fikriniz icin. Sarki yazimi dediginiz icin bir sey sormak istiyorum. Sarkinin sozleri attila ilhan siirinden. Bestesini erguder yoldas yapmis. Sarki yazimini erguder yoldas yapmis demissiniz ya, bestelemek demek mi sarki yazmak? Bunu birkac defa daha duydum ama soramamistim. Simdi sicak sicak sormak istedim.

  • lamira  (28.03.18 15:57:11)
@lamira elbette söz yazmak ayrı, sözleri bestelemek ayrı şeyler. Şarkı yazmaktan kasıt, sözleri bestelemek. Genelde sözlere beste yapıldığında, bu şarkıyı o yazmış, şu yazmış diye kullanılmasından ötürü bir ağız alışkanlığı.

  • sarap dumani  (28.03.18 16:31:57)
Ben Nur Yoldaştan dinledim yıllar önce ilk. Mor ve Ötesini severim ama hiçbir farklılık yok, düz bir şarkı gibi okunmuş

  • KaraSakall  (28.03.18 16:59:40)
Orijinali evvelden dinleyen, seven biri olarak beğenmedim. Yine orijinalini dinlemeye devam.

  • damla sakızlı dondurma  (28.03.18 17:07:50)
Orjinali dinlemeyen biri sevebilir. Çok kötü değil ama olmamış diyebilirim.

  • sutlu nescafe  (28.03.18 17:26:26)