Mobil Uygulama Yapmak

Selamlar,

Mobil uygulama yapmak çok mu zor?

Sıradan su içme hatırlatma bildirimi veren, ya da not alma hatırlatma vs gibi işlevleri olan bir uygulama yapmak çok mu zor? Çok mu teknik bilgi gerekiyor?

Hedef milyonlara ulaşan bir indirme tıklanma olsun değil. Max 100 kişinin aktif kullanabilmesi kafi. Ne bileyim yada kişisel bir uygulama olsun istiyorum sadece kendi kullandığım fln.

Hazır web sitesi yapan araçlar gibi kolay yöntemler yok mudur bu işte?

Teşekkürler.

Bunu bende merak ediyorum. Kendime bir program yapmayı çok isterdim. Kişisel bir şey.

  • Angelismeee  (28.03.18 11:51:28)
  • charlotte blanc  (28.03.18 12:13:18)
az önce teslimini yaptığım bir uygulamadan sonra, bu soruyu görünce geriye dönüp bir baktım ki şimdiye kadar kolaymış fakat o anlık zormuş bütün olan biten :) programlama bilgisine sahipsen
ios için swift veya objective-c
android için java veya kotlin
her ikisi için de react native tarzı diller var.

bunlara adapte olman kolay olur. dediğin özellikteki bir uygulamayı yapmak için nolursa olsun biraz dile hakim olman gerekiyor.
  • skid row  (28.03.18 12:50:56)
www.youtube.com şurdan biraz bora kaşmer...

bu dediğin şeyleri yapmak için native bir uygulama yapmaya gerek yok. javascript ve biraz kafa varsa hybrid şekilde uygulamalar yazabilirsin. native sana cihaz özelliklerine tamamen erişmeni sağlar ama hybrid yazarsan belli kısmına erişirsin. native ve hyrbid ne zaman gerekli olduğunu bilmen lazım...

araştıracaksan ionic/framework7/jquery mobile bunlar html bazlı mobile app olayları. bunların da işlevsel hale gelmesini sağlayan angular, vue, react, js. (içe girdikce biraz dallanıp budaklanıyor :/)
  • qobel  (28.03.18 13:31:36)
  • d e j i n  (28.03.18 23:30:33)
Hocam bu jargon cok agir egitim almadan ogrenmek mumkun mu?

  • mkrk  (29.03.18 16:00:01)
appinventor için diyorsan bir yazılım bilgim olmadan kendimce eğlencelik şeyler yapabiliyorum.
temel mantık bilmek kurtarıyor (ise önermeleri filan)

  • d e j i n  (03.04.18 00:45:38)