Şarap (Sava)

Bu şarabı alsam bira gibi yavaş yavaş mı içmek lazım yoksa yemekle falan mı gider?

Soğuk mu içilir sıcak mı?

Şarabı neredeyse hiç sevmem bir şans daha vereceğim f/p olarak.

kötünün iyisi şarap.

soğukken içimi rahat oluyor. yemekte şarap arayacak kadar gurme duyularınız varsa hiç yanaşmayın.
  • angelofdeath  (27.03.18 17:14:13)
soğukken iç +1
yanında meze ile yeteri kadar güzel bence.

  • kablelvuku  (27.03.18 17:18:46)
baya baya kötü. hiç sevmiyordan kesinlikle sava alma. en olmadı antik fln al. sava alma ama, şaraptan soğursun

  • oscar  (27.03.18 17:25:44)
Sanırım bahsettiğiniz burun sıkmadan içilebilen bir kırmızı şarap. Kırmızı şarap soğuk içilmez, yani biraz dolapta soğutup içebilirsiniz ama kış için çok gerekli sayılmaz. Kırmızı şarap yemeğe eşlik etmiyorsa yavaş yavaş tadını çıkara çıkara içilir. Ama şarabı çok seven olarak, başlangıçta gidip ucuz bir kırmızı almanızı önermem. Başlangıç için genç dömisek beyazlar (Chardonnay dışında) ya da kolay içimli genç roseler.

  • buf-e kür  (27.03.18 17:34:01 ~ 17:34:45)
Oda sıcaklığı yeterlidir. Sava dan kesinlikle uzak dur. Bir yudum alıp çöpe atmışlığım var. Altıntepe beyaz tavsiye ederim. Migros da bulabilirsin. 1lt. 23.90 15.90 a mimoza ve Leyla da içimi iyidir. Rose ikisi de ben üçünden de içiyorum. Afiyet olsun. Bu paralara tekelden sakın şarap alma hepsi merdiven altı leş gibi tat ve kokuları var.

  • spacy  (27.03.18 19:49:30)
Kotu otesi bir sarap

  • lcha  (27.03.18 20:51:45)
hiç tavsiye etmem sava'yı. ben daha bulamadım beğendiğim bir tane. bu başlığı da takip etmiş olayım.

  • runagain  (27.03.18 23:07:36)