Migrosta bulunabilen, makul fiyatli ve icimi kolay sarap

Acil onerin lütfen :p

Saat 22'ye geliyor.

Birkac kirmizi sarap deneyip cok da sevmemis fakat azimli bir insana ne tavsiye edersiniz?

Uygun olsun fiyati ve icimi de kolay olsun. Guzel bir tadi olsun, sarhos etsin hafiften ama alkole bogmasin.

zeybek

  • mikahakkinen  (26.03.18 22:31:19)
Zeybek ve vincent burada yok. Ugur mumcu migros.

  • runagain  (26.03.18 22:33:31)
Sava'yi da ha once denedim. cok kotu geldi bana.

Cumartesi beyaz nasıldır acaba?
  • runagain  (26.03.18 22:38:07)
Sava veya yanık ülke

  • mor oje  (26.03.18 22:38:50)
Cumartesi beyaz aldim. Yorumlarimi yazacagim.

  • runagain  (26.03.18 22:49:49)
leyla mıydı lale miydi rose bi şarap vardı ama her şubesine gelmiyor bir de geldiği gibi bitiyor.

  • condom kurşunu  (26.03.18 22:54:03)
başıma birşey gelmeyecekse majestik-sevilen, birde suvla'nın 19tl'lik bir şarabı var

  • dedim dedim de kime dedim  (26.03.18 23:10:58)
cumartesi beyaz sek şarap aldım ama iğrenç bir şey bu!

ispirto falan daha güzeldir herhalde. bir şarap sever(!?) bulup vereceğiz artık kalanını.
  • runagain  (27.03.18 00:03:52)
@meyal, keşke markette kasadan çıkmadan uyarsaydın. sayfayı sürekli yenileyip, yeni cevap var mı diye kontrol ediyordum. 22'ye birkaç dakika kala geçtim kasadan.

kutman'ın meyve şarabını almıştım, karadut ya da böğürtlendi sanırım. onun dışında denediğim hiçbir şarabı beğenemedim.

valla dediğin tespitleri yapmam için biraz daha böyle deneme yanılma yapmam lazım sanırım.

frontera da denemiş ve beğenmemiştim.

villa doluca neo almıştım en son. o da çok hoşuma gitmedi ama bundan iyiydi en azından.
  • runagain  (27.03.18 00:39:30)
buzbağ, çok ucuz değil ama çok pahalı da değil, genelde migroslarda indirimli oluyor. (27 lira falan)

  • yuto  (27.03.18 01:50:07)
@yuto, buzbağ rezerv de denemiştim. memleketimin şarabı bir de :) ama onu da çok sevmedim. ama her halukarda bu cumartesi'den bin kat iyidir.

  • runagain  (27.03.18 02:09:06)
Hocam sen şarap sevmiyor olabilir misin? Ben de şarap sevmem de :D

  • senolll  (27.03.18 02:45:35)
@senolll, olabilir :) ama meyveli şarabı sevmiştim.

içimi kolay, düzgün bir şarap bulurum diye uğraşıyorum işte. hoş, tatlı (şekerli demek istemiyorum) bir tadı olsun istiyorum. bulamadım henüz. olmadı, meyveliye devam edeceğim.
  • runagain  (27.03.18 02:51:42)
meyveli şarap sevdiyseniz tatlı şarap seviyorsunuz demektir. senfoni tatlı kırmızı deneyin bir de bakalım.

  • halanne  (27.03.18 10:02:25)
açılın migros şarapçısı geldi! şimdi yalnızca migroslarda bulunabilen melen diye bir marka var, çok köklü bir şarap üreticisi bunlar. tekirdağ tarafında bağları var, spesifik olmak gerekirse hoşköy. melen'in çeşitleri bolca ama cabernet ve öküzgözü favorim. fiyatı da bence kalitesine göre çok uygun, yalnızca 32 lira. bir şans verin derim.

www.melenwinery.com
  • givemesomesubstance  (27.03.18 10:03:10 ~ 10:05:56)
takip edelim..

  • artci sarsinti  (27.03.18 11:35:41)
@runagain, bazı iddialı şarap modelleri seni rahatsız ediyor olabilir (fazla tatlı, fazla ekşi, baharatlı vs.) buzbağ rezerv'i denemediğim için bişey söyleyemiyorum ama düz buzbağ'dan tat olarak daha farklı olabilir. yine de aklında bulunsun derim.

şu melen'i merak ettim ben de bak, güzel database oldu başlık :)
  • yuto  (27.03.18 17:03:47)
Bugun normalden erken çağrıldım ise. Dolayisiyla erken ciktim işten.

Dun, cumartesi'nin yanina bir de budweiser almistim, onunla takildim.

Bugun maceraya girmeyip iki tane tuborg gold sise alayim diyordum ama bak niyetimi bozdunuz simdi :p

@givemesomesubstance, bu meleni denesem mi ya? Iyi kotu kendimi ifade edebildim saniyorum, arayisimi...

Kirmizi mi beyaz mi bu? Icimi tatli midir?

Bu arada "verilik, cumartesi sarabi! -ucretsiz diye de yazmak gerekiyormuş sanirim- ucretsiz... bir bardak 'doldurulmuş!' Ama icilmemis bile yani."
  • runagain  (27.03.18 21:00:02)
Tellibağ şarap. Fiyatı 15 TL. Tadını sorarsan ben su gibi içebiliyorum. f/p ürünü.

  • heidi'nin dedesi  (27.03.18 22:08:21)
Valla ben de Tellibağ diyecektim. Kendinin iki katı fiyatı olan şarapları bile şöyle bir silkeler yani. 15 liraya içilebilecek en iyi şarap.

  • old possum  (27.03.18 22:20:16)
bugün migros'u es geçtim. tekelden üç tuborg alıp eve geçtim.

-leyla

-senfoni kırmızı

-melen

ve tellibağ denenecek :)

@yuto, buzbağ'ın "rezerv" olmayanını da deneyeceğim.

ayrıca zeybek ve vincent böğürtlen de listede.
  • runagain  (27.03.18 22:32:40)
@runagain dediğim gibi bir şans verebilirsiniz. yalnız şunu unutmayın, melen fiyatına kıyasla iyi bir şaraptır, elbette çok daha iyileri mevcut. uygun fiyatlı ve içimi kolay bir şey istediğiniz için öneriyorum. kırmızı şarap bu arada önerdiklerim, acı değiller ama meyve şarabı gibi tatlı da değiller. denk gelirseniz merlot, öküzgözü, cabernet olanlarını alabilirsiniz. arkaya doğru bakın bazen daha eski yıllara ait olan şişeler denk gelebiliyor. geçen sene 2013 öküzgözüne denk geldim, baya mutlu olmuştum :)

  • givemesomesubstance  (28.03.18 10:22:37)
Yine ben...

Migros' ta leyla kavaklidere ve sevilen mimoza arasindayim.

Buzbag ve melen'e de acaba diyorum.

Nasil bir sarap aradigimi yazmistim. Arayis ayni...

Ne alsam?

edit: sizden ses çıkmadı. marketteki bir abiye danıştım, güvenlikçiyle biraz muhabbet...

ve şundan aldım: (git:www.google.com.tr )

cepteki bütün para gitti :p ama iyi bir şey çıkacak sanırım.

edit: şu ana kadar denediklerim içinde, en içilebilir olan. memnunum kısmen, tavsiye ederim.
üzüm tadının daha yoğun, alkol tadının (oranının değil!) daha az olmasını tercih ediyorum, öyle bir şarap arıyorum.
buzbağ rezerv daha önce denemiştim ve beğenmemiştim. buzbağ klasik deneyeceğim bir de.
  • runagain  (08.04.18 21:11:49 ~ 11.04.18 03:21:07)
yine ben :p

bugün de concha y toro'nun seleccion premium'unu görüp aldım migros'tan. fiyat 32 tl.

az önce açtım, içimi gayet hoş, kafasını sonra yazacağım.

yüzde 51 cabernet sauvignon, yüzde 49 syrah.

aslında buzbağ'daydı aklım. ya elazığ öküzgözü ya da diyarbakır boğazkere alacaktım. ya da ikisinin karışımı: buzbağ klasik. ama buzbağ rezervle olan kötü deneyimim beni geri çekti ve o ara da bu şeytan takıldı gözüme.

bu markanın asıl denemek istediğim şaraplarının fiyatı 55 tl gibiydi. bir dahakine artık...

ama bu şarabın içimi gayet güzel. tavsiye olunur.
  • runagain  (18.04.18 21:46:24)
Yine sarap meraklisi yazar...

Deneyimlerimi paylasayim:

Gecen hafta kutman'in bogurtlenli sarabini aldim. Guzeldi. Tavsiye ederim.

Dun de concha y toro'nun cabernet sauvignon'unu denedim. 67 lira bayildim ama bence bu markanin, iki sarap oncesinde denedigim, seleccion premium'u daha guzeldi bundan. Yine de iyi sarap, begendim.
  • runagain  (04.05.18 22:54:55)
Doluca Antik de fena değil bak, bir dene. Fiyatına göre içimi güzel.

  • old possum  (06.05.18 11:10:37)
Sevilen agora, syrah okuzgozu grenache (2015) ile kav okuzgozu bogazkere arasinda... kav'i begenmistim.

Bir de hala denemedigim buzbag...

Tavsiyesi olan yazabilir.

gece gelen edit: buzbağ aldım. öküzgözü&boğazkere. öyle aman aman bir şarap değil, ama güzel.

şu ana kadar içtiğim en güzel şarap, concha y toro'nun "seleccion"u.
  • runagain  (11.05.18 20:49:15 ~ 12.05.18 04:21:40)
buzbağ öküzgözü (2016) aldım. ııhhh... sade öküzgözü iyi değil. ama öküzgözü&boğazkere de "eh işte" bir şaraptı. o açıdan kav en iyisiydi. casillero del diablo seleccion da aklımda.

bir dahakine tercihim, ikisinden biri olacak.
  • runagain  (18.05.18 23:22:36)
yine ben... yeni bir güncelleme ile karşınızdayım.

geçtiğimiz hafta, nihayet "sevilen"i denedim. sevilen agora, migros'ta 24 tl gibi bir şeydi. f/p olarak gayet iyi bir şarap bence. içilebilir :) tabi bu tabiri, benim gibi şarap tadına çok alışık olmayan hatta alkol eşiği düşük insanlar için kullanıyorum. tavsiye ederim.

birkaç gün önce de, kutman'ın narlı meyve şarabını aldım, 37 tl'ydi sanırım. daha önce kutman'ın ahududu ve böğürtlen şarabını denemiştim. onlar da gayet güzeldi. bu akşamki denememin ardından, bu şarapla ilgili yorumumu da editleyeceğim buraya.

EDİT: gayet güzel, tavsiye olunur.

bu başlık altına yazan arkadaşlardan cevabını silenler, duyurudan bir şekilde ayrılanlar oldu sanırım. kalan şarap acemileri olarak deneyim ve tavsiyelerimizi paylaşabiliriz sanırım.

şerefe :)
  • runagain  (29.07.18 21:54:24 ~ 22:21:07)