Ben kimim ?

Ben beynim miyim, şimdi böyle sorunca da olmadı.

Aslında değilim gibi, mesela çok ufak şeyleri bile vücudum hesap edebiliyor herhalde tam bilmiyorum gerçi, insan cahil olunca bilgisi eksik olunca da ne kötü sorular soruyor.

Bir anlık gördüğü birşeyi anımsayabilme potansiyeli var mesela bu beynin, e ben bununla düşünüyorum ben düşünürken arada mideyle kalple filan da uğraşıyor, fakat ellerimi sallarken bir yere çarpabiliyorum mesela, orada acizlik gösteriyor. ayak küçük parmağınızı sehpaya vurduğunuz gibi, o kısmı hesaplayamıyor

Ama yaşıyorum da ben duygularım filan var yani, aşık oluyorum nefret ediyorum bilmiyorum gerçi duygu mu bunlar yoksa fiziksel birşey mi- ne bilim(?) hormonlar arasında geçişler-sanılar mı ? beyin fiziksel olarak böyle bir refleks göstererek kendince başka şeyleri mi güvene alıyor-hayatta kalmak için mesela, ya da misal çok üzüntü olduğunda kendini kapatıyor ya, uyuyor ayakları tutmuyor(bkz: dizlerinin bağı çözülmek) düşüyor bayılıyor bişey yapıyor, acaba bu da onun gibi mi yani başka bir şey olunca aslında kendini kapatmak için mi duyguları kullanıyor.

Şimdi ben var mıyım yani, kimim ben beynim mi ?

nefs ne mesela, içimden gelen birşey mi, asıl bireyi bu 3-4 varlık mı oluşturuyor(ruh muh- ne kötü bi' ikileme)

iç ses denilen şey ne mesela ?

En heyecanlı kısmı şu, kimim ben ? Yani aslında maddi olarak varlığım ne çünkü karaciğer olmadığım çok açık, burnum da değilim, onlar araç. beyin peki ? beyin de araçsa eğer

Peki kaç kişiyim

  • kablelvuku  (26.03.18 12:05:39 ~ 12:05:49)
bir köpek ya da karınca böbrek ve diğer organları ile birlikte her ne ise, sen de organlarınla birlikte osun. kendi açından ise "hissettiğin" kişisin, başkalarının gördüğü ya da organların/hormonlarından bağımsız olarak.

  • dahili meddah  (26.03.18 12:06:18)