[]

Alarmları duymamak ne mümkün!

Duymak değil, duymamak istiyorum. Kendi alarmım azıcık çalınca bile uyanabiliyorum genelde. Ama gece boyunca oda arkadaşlarımın alarmları yüzünden uykum bölünüyor ve dinlenemeden uyanıyorum, uyanmakta zorluk çekiyorum. Alarmlar öyle çalıyor ki, kalkıp kapatıp onları uyandırsam belki daha kolay dalabilirim uykuya. Ama biliyorum ki bu da mümkün değil, yine bölünmüş olacak uykum.

Alarm kurmayın da diyemem, sınavları var herkesin. Herkes kendine göre uyuyup uyanıyor. Minimum alarm duymak için uyku saatimi 23.00-6.00 aralığında düzenledim ama 5.30, 3.30 gibi saatlere de alarm kuruyorlar. Bir çaresi var mıdır?

Edit: Kulak tıkacı kullanamıyorum, kulakiçi kulaklık dahi kullanamıyorum çok rahatsız oluyorum. Ama kulak tıkacı kesin çare diyorsanız belki ona alışmaya kendimi zorlarım.

 
kulak tıkacı.. eczaneden ucuza temin edebilirsiniz..
kendi alarmınızı da titreşime ayarlarsanız duymanıza gerek olmadan uyanabilirsiniz..

  • sahlanankoc  (26.03.18 11:06:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.