Dural Ektazi

Selamlar... Bir anksiyete/panik serisi ile yeniden karşınızdayım...
Çeşitli şikayetlerle zamanında gittiğim romatoloğun istediği mr üzerine ve klinik bulgularına dayanarak bana omurga romatizması teşhisi konmuştu (ben ankilozan spondilit anlamışım ama öyle değilmiş çok şükür). Şimdi ne durumda diye tekrar gittim ve mr çektirdim. Doktora daha götüremedim sonuçları zira inanılmaz yoğun kendisi her daim. Üzerime vazifeymiş gibi mr sonuçlarında tanıdık gelmeyen bir ibareyi araştırdım ve hiçbir yerde hakkında iç açıcı bir sebep bulamadım.
DURAL EKTAZİ.
Birtakım sendromlardan oluyormuş! Bu sendromların da hiçbiri şirin veya kolay değil. Birkaç gündür her gün içim içimi yiyor, ağlama krizleri geri geldi falan... Yok efendim bir de Douglas poşumda sıvı varmış falan onu da araştırdım bok var gibi... Yumurtlama zamanına bağladım falan...
Nolur bilen varsa bi desin... Mr sonucunda dural ektaziden bahsetmesi ama sonuç kısmına yazılmamış olması nedir? Bu ektazi durumu gelip geçici olur mu?
Vücudumda öyle garip öyle fazla ağrılar oluyor ki korkuyorum. İşte bu sefer anksiyete değil gerçek mi diye korkuyorum.
Bu sefer de stres olsun. Bu sefer de yırtayım nolur.

1. psikologa gidin.
3. psikologa gidin.
  • i dont know i dont care  (26.03.18 01:06:40)
istanbul'daysanız, www.hulyamacit.com

  • i dont know i dont care  (26.03.18 01:07:09)
Gitmem mi.. Gittim, gidiyorum, gideceğim.

Bu sefer de psikolojik desinler bu şikayetlere, söz üzülmeyeceğim.
  • kon er  (26.03.18 01:19:22)
o zaman uzmanınızı değiştirin.

  • i dont know i dont care  (26.03.18 01:50:31)
Yok, daha değiştirmelik bir durum yok. Psikoterapi çok yeni. İlk defa denediğim bir şey. Tabi benim duyurudaki sorumun cevabı değil aslında... Dural ektazi olayını bilen gören varsa diye demiştim... Psikolojim bozuk zaten o ayrı, o cepte, o baki. :(

  • kon er  (28.03.18 00:08:10)
İleride biri araştırır bunu bulur da sonucu merak eder diye yazıyorum.
Romatoloğuma gittim ve mr sonucumu gösterdim. Muayene de ederek bana şu anda aktif bir iltihabi romatizmam olmadığını fakat bir fibromiyalji atağı içerisinde olduğumu söyledi. Yani bu "Her yerim ağrıyor" olayı fibromiyaljidenmiş. Bel ve sırt ağrılarım da skleroz, skolyoz ve minik fıtıklarımdanmış ki biliyorduk zaten... Ben inatla dural ektazi ve Douglas poşunda sıvı olmasının ne demek olduğunu sordum fakat bunların bir şey olmadığını söyledi. Daha doğrusu tam öyle demedi (aa yoo bi şey değil o demedi) ama sonuç olarak sıkıntılı bir durum yokmuş o sonuçlarla ilgili. Çok şükür!

  • kon er  (02.04.18 02:33:33)
siz yine de psikoterapiye devam. kime gidiyorsunuz? mesaj olarak da yazabilirsiniz.

  • i dont know i dont care  (04.04.18 02:50:30)